کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

عكس سنگي

Stony picture

در اين درس شما طريقه ساخت يك عكس بصورت سنگي را در فتوشاپ ياد ميگيريد.

توجه داشته باشيد تمامي مراحلي كه در اين درس ذكر مي شوند بر حسب قسمتهاي موجود در فتوشاپ 7 مي باشد كه با كمي تفاوت ديگر فتوشاپها نيز همين قسمتها را نيز در بر دارند.

از شما تقاضا دارم چنانچه از اين آموزش در جايي ديگر ميخواهيد استفاده نماييد حتما نام و آدرس اين سايت را نيز قيد نماييد.

شما براي ساختن اين طرح به يك عكس Close-up و يك Texture سنگ احتياچ داريد كه براي نمونه من خودم يك عكس و يك Texture بصورت فايل زيپ در اينجا قرار داده ام كه ميتوانيد آن را بگيريد و براي ياد گيري از آن استفاده كنيد.

طرح شما پس از طراحي مي بايست مانند شكل روبرو شود >>>

:: دريافت عكسهاي نمونه

عكس شماره يك

در ابتدا فايل عكس خود را در فتو شاپ باز كنيد توجه كنيد كه براي اين آموزش حتما بايد فايل خود را تبديل به حالت سياه و سفيد كنيد براي اين كار مي توانيد از منوي ImagesMode گزينه Grayscale را انتخاب كنيد.

عكس شماره دو

حال فايل Texture سنگ را باز كنيد و آنرا به داخل فايل عكس بكشيد (چون عكس حالت Grayscale ميباشد Texture نيز به همان حالت در مي آيد) و حالا از روي Texture كپي برداريد و كنار هم بچينيد بطوري كه كل صفحه را بپوشاند.

عكس شماره سه

طرح شما بايد مانند شكل روبرو شود. (به ياد اشته باشيد كه پس از كپي كردن Texture و چيندن آن كنار هم حتما لايه هاي Texture ها را با هم Merge كنيد تا يك لايه شود براي اين كار تمام لايه هاي Texture را كه كپي كرديد را باهم لينك كنيد () و بعد كليد هاي Ctrl+E را با هم بفشاريد يا اينكه از منوي Layer گزينه Merge Layers را انتخاب نماييد)

عكس شماره چهار

سپس Mode لايه Texture را از حالت normal به Vivid Light تغيير دهيد (شما ميتوانيد بسته به نظرتان و عكس تان اين حالت را تغيير دهيد تا بهترين حالت ممكن بوجود آيد)

طرح نمونه

در اينجا طرح شما كامل شده است حال ميتوانيد به سليقه خود آنرا تغيير دهيد و طرح مورد نظر خود را بسازيد.

به اشتراک بگذارید