کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

ايجاد قطره آب

به نام خدا

آموزش ايجاد قطره آب

با عرض سلام خدمت جميع مجيدآنلايني هاي با صفا و بامرام .

اين آموزشي كه در خدمتتون هستيم مربوط ميشه به ايجاد قطره آب بر روي مكانهاي مختلف . البته من اينو از تو يه سايت خارجي ديده بودم و چون انگليسيم هم خوب نيست با توجه به چيزايي كه مي تونستم بخونم ترجمه كردم . من از عكسهاي همون آموزش استفاده مي كنم تا وضعيت نهايي رو ببينين .

اميدوارم شما هم بتونين از اين آموزش استفاده كنين .

اول از همه چيز طرحتونو باز كنين و يه منطقه از اون رو با هر ابزار و به هر شكلي كه دوست دارين انتخاب كنين . 

حالا كليدهاي Ctrl+J رو براي كپي گرفتن از منطقه انتخابي فشار بدين و همونطور كه انتخاب رو در اختيار دارين بر روي لايه ايجاد شده 2 بار فيلتر زير رو اجرا كنين .

Filter--> Distort --> Spherize

حالا روي همين لايه دابل كليك كنيد تا پنجره layer style باز بشه . شما بايد كمي inner shadow به طرحتون بدين تا حالت سايه داخلي قطره آب رو به وجود بيارين . ( در اين قسمت طبق آموزش سايه بايد سياه باشه اما سايه مايل به رنگ سفيد رنگ هم تاثير جالبي داره . حتما امتحان كنين . )

حالا بايد به قطرتون يه مقدار سايه بدين . براي اين كار از لايه قطره يه كپي بگيرين و اونو با رنگ سياه پر كنين . براي بلور دادن به اين لايه سياه هم مسير زير رو دنبال كنين و به مقدار دلخواه اونو تنظيم كنين . ( ترتيب لايه ها دقت شود . )

Filter--> Blur--> Gaussian Blur

حالا بايد يه حالت انعكاس روي قطره ايجاد كنيم . يه لايه جديد ايجاد كنين و يه انتخاب دايره اي شكل كوچيك روي قطرتون انجام بدين و به اون مثل تصوير گرادينت سفيد رنگ بدين .

حالا برين توي آشپزخونه و يه چايي دبش براي خودتون بريزين و بياين از طرحتون لذت ببرين .

اينم طرح نهايي كه توسط همون سايت ايجاد شده :

اينم تصوير ايجاد شده توسط بنده حقير . البته چون يكم عجله اي بود دايره هاش يكم (يكم نه زياد) مصنوعي شدن :

توجه داشته باشين كه من در يكي از سايه داخلي خاكستري و در يكي از سايه داخلي سياه استفاده كردم

Mostafa_az

به اشتراک بگذارید