کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

آموزش ساخت LCD

به نام خدا

در اين آموزش قصد دارم نحوه ايجاد يك LCD SCREEN رو آموزش بدم .

اول از همه جا داره از آقاي احسان اسلامي ، مترجم اين آموزش تشكر كنم كه به زيبايي هر چه تمامتر اين آموزش رو ترجمه كرده و در اختيار من قرار دادند . من از عكس هاي آماده ايشون براي درك بهتر آموزش استفاده مي كنم .

خوب شروع ميكنيم :

ابتدا يك سند جديد و سپس يك لايه جديد در اين سند ايجاد كنين .

با استفاده از ابزار يك دايره بكشيد . براي گرد شدن دايرتون هنگام رسم اون كليد Shift رو نگه دارين .

من اين دايره رو در اندازه 90 در 90 پيكسل رسم كردم . پيشنهاد مي كنم شما هم براي اينكه بتونين از آموزش به نحو احسن استفاده كنين در همين اندازه دايرتون رو رسم كنين .

براي رسم دايره در سايز 90 در 90 در نوار Option ابزار گزينه Fixed Size رو از زبانه Style انتخاب كنين .

حالا دايرتون رو با رنگ دلخواه پر كنين ( من از رنگ B0C0E0 استفاده كردم . ) .

يك لايه ديگه ايجاد كرده و مسير زير رو دنبال كنين :

Edit > Stork

مقدار Width را برابر 4 ، مقدار Color رو برابر سياه و مقدار Location رو برابر Center قرار بدين .

به مسير زير رفته :

Filter > Blur > Gaussian Blur

و مقدار Radius رو برابر 4 قرار بدين .

مسیر زیر رو دنبال کنین تا محل انتخاب بر عکس بشه :

ُSelect > Inverse

حالا کلید Delete را فشار بدين تا رنگهای داخل محدوده انتخاب شده پاک بشن .

حالا كليدهاي Ctrl+D رو فشار بدين تا از حالت انتخاب خارج بشين .

Opacity لايه جديدتون رو برابر 28% قرار بدين .

حالا كليد Ctrl رو نگه داشته و روي لايه دايرتون كليد كنين تا محيط دايره انتخاب بشه .

يه لايه جديد ايجاد كرده و مسير زير رو دنبال كنين :

Edit > Stork

مقدار Width را برابر 1 ، مقدار Color رو برابر سياه و مقدار Location رو برابر Center قرار بدين .

حالا كليدهاي Ctrl+D رو فشار بدين تا از حالت انتخاب خارج بشين .

بعد از خروج از حالت انتخاب Opacity اين لايه رو برابر 32% قرار بدين .

يك لايه جديد ايجاد كنين و Mode اون رو برابر Color Dodge قرار بدين و Opacity اون رو به 21% برسونين .

در ضمن ترتيب لايه ها رو هم دقت كنين كه مثل شكل باشه .

ابزار رو انتخاب كنين و اندازه قلموي اون رو 200 در نظر بگيرين و سختي اون رو در حال نرم  قرار بدين و حالت Air Brush رو فعال كنين .

حالا همون جور كه تو شكل نشون داده شده قلمو رو دور قسمت پائيني شكل حركت بدين تا رنگ قسمت پائيني دايره روشنتر بشه .

با استفاده از ابزار قسمت بالايي دايره رو مثل شكل انتخاب كنين .

حالا روي محل انتخاب كليك راست كرده و گزينه Make Selection رو انتخاب كنين و با قبول مقدار پيش فرض اون پنجره رو OK كنين .

استفاده از اين گزينه باعث ميشه كه محدوده شما به انتخاب تبديل بشه .

حالا كليدهاي Shift+Ctrl+alt رو نگه داشته و بر روي لايه اول ( لايه اصلي دايره ) تا محدوده انتخاب مثل شكل در بياد .

حالا يك لايه جديد ايجاد كنين ، ابزار گرادينت رو انتخاب كنين ، تنظيمات نوار Option اون رو مثل شكل انجام بدين و مانند شكل از سمت بالا به سمت پائين يك گرادينت به شكل بدين .

به مسير زير رفته و مقدار Radius رو  برابر 2 قرار بدين .

حالا كليدهاي Ctrl+D رو فشار بدين تا از حالت انتخاب خارج بشين و از طرحتون لذت ببرين .

مخلص همه مجيدآنلايني هاي عزيز - مصطفي

Mostafa_az

به اشتراک بگذارید