آیا لیزر موهای زائد باعث زخیم تر شدن مو می شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث زخیم تر شدن مو می شود؟

به طور کلی احتمال اینکه موها پس از لیزر موهای زائد ضخیم شوند، وجود دارد اما این امر به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. طبق مطالعاتی که صورت گرفته است، افرادی که در معرض لیزر موهای زائد قرار می گیرند، ممکن است که پس از انجام لیزر، دچار افزایش جریان خون در ناحیه ی مورد نظر شوند.

دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
جای بروشور دیواری
خرید جای بروشور دیواری و رومیزی
افزونه های سئو وردپرس
بهترین افزونه های سئو وردپرس به صورت کاملا فارسی
تعمیر لوازم خانگی
تعمیر جاروبرقی، مایکروفر، بخارشوی، ظرفشویی، لباسشویی، سولاردام، کولرگازی
خودتان را اینجا معرفی کنید

 این امر می تواند تا حدی سبب افزایش رشد مو ها و یا ضخیم تر شدن مو ها شود. برای مثال به طور کلی ممکن است که اثر لیزر موهای زائد، مقداری انرژی به فولیکول های مو وارد کرده و این انرژی سبب ضخیم تر شدن مو شود. البته شایان ذکر است که این امر به طول موج و شدت پالس های استفاده شده در لیزر موها نیز بستگی دارد.

دلیل ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد

از طرفی میزان حساسیت فولیکول های موی افراد نیز عامل مهمی در ضخیم شدن موهای زائد است. در نتیجه بهتر است که پیش از انجام لیزر موهای زائد، تحقیقات لازم در این زمینه را به عمل آورده و با آگاهی کافی نسبت به انجام آن اقدام کنید.

آیا می شودمو های زائد را بعد از لیزر شیو کرد؟

شیو کردن مو های زائدی که بعد از لیزر رشد می کنند در موارد بسیاری ممکن و بی خطر است اما باید در زمان مناسب انجام شود. معمولا بهترین زمان برای شیو کردن موهای زائد ده روز بعد از انجام فرایند لیزر کردن است.

 این مدت زمانی است که متخصصین به قریب به اتفاق مراجعه کنندگان خود توصیه می کنند تا صبر کنند. دلیل این امر این است که وقتی فولیکول های موهای زائد تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند، بعد از گذشت پنج الی چهارده روز، موهای تازه از فولیکول ها رشد می کنند.

 این امر می تواند به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. شایع ترین دلیل آن این است که موها در دوره ی رشد خود هستند و در طول این دوره ریزش موها در بدن به ندرت اتفاق می افتد. دلیل دیگر سابقه ی استفاده از روش های متفاوت (غیر از لیزر) برداشتن موهای زائد است که گاه باعث می شود موهای زائد قوی و ضخیم شوند و به راحتی نریزند.

 بنابراین توصیه می شود که قبل از این که ده روز از زمان لیزر بگذرد موهای زائد را شیو نکنید. چرا که اگر زود تر شیو کنید، آن وقت بعضی از مو های ضخیم در میان مو های نازک و کرکی رشد می کنند و ظاهر نا مناسبی به دست می آید.

لیزر موهای زائد

آیا پس از لیزر موهای زائد ضخامت موها افزایش  می یابد؟

همانطور که مطرح شد در هنگام لیزر موهای زائد، لیزر ها طول موج نور را با یک رنگ خاص منتشر می کنند. هنگامی که نور حاصل از لیزر در تماس با پوست قرار می گیرد، این نور به ملانین ها یعنی رنگدانه های پوست منتقل می شود. این نور سبب می شود که بافت های مجاور و ملانین پوست گرم تر از دمای بدن شده و در نهایت به بافت های پوستی آسیب برسد.

امروزه دستگاه های لیزر بسیار متنوع و با ویژگی های منحصر به فرد در بازار وجود دارند. هر کدام از این دستگاه ها برای برآورده کردن انتظارات مختلف متقاضیان لیزر مو های زائد امکانات ویژه ای در خود دارند.

رنگ پوست، رنگ موهای زائد و ضخامت آن ها و ناحیه ای که فرد می خواهد آن جا را لیزر کند همگی عوامل موثری هستند که پزشک متخصص با بررسی آن ها تصمیم می گیرد از چه دستگاهی برای فرد متقاضی استفاده کند.

عوامل متعددی در کاهش ضخامت و تراکم موهای زائد، دخالت دارند که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رنگ و ضخامت موهای زائد تحت درمان
  • رنگ پوست بیمار
  • نوع و کیفیت دستگاه لیزر
  • صلاحیت فردی که لیزر موهای زائد را به انجام می رساند.

بنابراین در صورتی که لیزر موهای زائد (laser hair removal) برای افراد مختلف به صورت اصولی و طبق استاندارد ها صورت گیرد، احتمال اینکه فرد پس از لیزر موهای زائد بیکینی، با موهای ضخیم تر مواجه شود، کاهش می یابد.

چه کسانی پس از لیزر موهای زائد موهای ضخیمی دارند؟

در واقع لیزر موهای زائد صورت با هدف کاهش موهای زائد و نازک شدن آنها انجام می شود؛ اما در مواردی که افراد به بیماری های خاصی مبتلا هستند، ممکن است که لیزر موها با مشکل مواجه شود. در حالت کلی می توان گفت که در بسیاری از کلینیک های زیبایی معتبر، پیش از لیزر موها جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه لازم است که پزشک در مورد سوابق بیمای فرد پرس و جو کرده و در صورت نیاز توصیه های لازم را برای او بیان کند.

افرادی که بیماری هایی مانند هیرسوتیسم شدید مبتلا هستند، ممکن است که با این عارضه، یعنی ضخیم تر شدن موهای زائد مواجه شوند. در حقیقت افراد مبتلا به این بیماری رشد بیش از حد موهای زائد در نواحی خاص را تجربه می کنند.

مراقبت ها و توصیه های قبل از انجام لیزر

۱- وقتی بین جلسات لیزر، موهای زائد شروع به رشد می کنند، استفاده از کرم های مو بر و یا شیو کردن تنها روش های مجاز برای از بین بردن موهای زائد است. استفاده از روش های دیگر می تواند بر ضخامت موهای زائد اثر منفی بگذارد.

۲- قبل از این که تمام جلسات لیزر به طور کامل به پایان برساندید، ناحیه ای که در حال لیزر آن هستید را در معرض نور مستفیم خورشید قرار ندهید و از آفتاب گرفتن پرهیز کنید.

۳- اگر ناحیه ی تحت لیزر، در معرض اشعه ی یو-وی قرار می گیرد، حتما از ضد آفتاب با اس پی اف پنجاه استفاده کنید.

۴- سعی کنید هرگز جلسات لیزر خود را کنسل نکنید و سر وقت آن ها را انجام دهید.

مجید علوی زاده فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۷ با طراحی گرافیک شروع کرد، طراحی وب را از سال ۱۳۸۰ و برنامه نویسی وب را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و در همان سال وب سایت مجید آنلاین را تاسیس کرد. هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.

نظرات و سوالات کاربران

ارسال پاسخ لیانا
لیانا
پنج شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ۲۳:۱۵
با کد تخفیف خانومی داخل تخفیف هات میتونین بهترین لوازم ارایشی و بخرین میدونستین؟