تاثیر صادرات باغی و محصولات نهالستان‌ها بر قیمت میوه شب عید

تاثیر صادرات باغی و محصولات نهالستان‌ها بر قیمت میوه شب عید

یکی از هوشمندانه‌ترین صادرات غیر نفتی و روش‌های ارزآوری صادرات باغی و محصولات نهالستان‌ها به بازارهای خارجی و برون مرزی است. اما سوال پیش می‌آید که این صادرات تا چه حد می‌تواند بر قیمت میوه شب عید تاثیرگذار باشد؟ طبق آخرین اظهارات عضو هیئت مدیره اتحادیه باغداران کشور با توجه به عدم کشش بازارهای داخلی نسبت به حجم بالای تولیدات میوه، با عرضه ۳۰ درصد محصولات به بازار، ۷۰ درصد محصولات باغی توسط تولید کنندگان، باغداران، دولت و بخش‌های خصوصی در سردخانه‌ها ذخیره سازی می‌شود تا با تدابیر هوشمندانه برای کاهش التهابات بازار و جلوگیری از افزایش نامتعارف قیمت میوه در شب عید در سطح بازار توزیع شود.

دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
افزونه های سئو وردپرس
بهترین افزونه های سئو وردپرس به صورت کاملا فارسی
مشاوره و خدمات سئو
آژانس تخصصی "انجام سئو"؛ ارائه خدمات حرفه ای سئو سایت
خودتان را اینجا معرفی کنید

با توجه به اینکه نهال سیب جزو ارقامی است که در تمامی اقلیم‌ها مطابقت و سازگاری خوبی دارد لذا تعدد باغات و تولید انبوه میوه آن مازاد بر نیاز بازار بوده و در کنار مرکباتی همچون پرتقال جزو میوه‌های شب عید محسوب می‌شوند. برخلاف باور عموم با مدیریت و برنامه‌ریزی‌های دقیق از سال ۸۵ به بعد و واگذاری ذخیره سازی میوه شب عید به بخش‌های خصوصی صادرات باغی هیچگونه منافاتی با کمبود میوه و افزایش قیمت آن ندارد. زیرا تدابیر لازم با ذخایر مطلوب در راستای توزیع میوه برای شب عید اندیشیده می‌شود اما محض احتیاط از ۱۵ اسفند و تا ۱۵ اردیبهشت ماه این صادرات کمتر شده تا نیاز بازار به خوبی مرتفع گردد.

در راستای توسعه صادرات و حمایت از تولید کنندگان داخلی، صادرات انواع میوه می‌تواند ارزآوری و سودآوری چندین برابری را در حوزه باغداری به ارمغان آورد. با توجه به اینکه مصرف میوه‌های سردخانه‌ای با ورود میوه‌های بهاره کاهش پیدا می‌کند و ممکن است در طولانی مدت مطلوبیت خود را از دست دهد از اردیبهشت ماه صادرات نیز از سر گرفته می‌شود تا تولید کنندگان نمونه محصولات با کیفیت خود را با قیمت‌های چند برابری به فروش برسانند.

حضور در بازارهای صادراتی با احداث باغ میوه تجاری

اگر به عنوان یک سرمایه‌گذار علاقمند به فروش محصولات تولیدی خود در بازارهای صادراتی هستید حتماً احداث باغ میوه تجاری را جزو اولویت‌های خود قرار دهید. میوه‌ها از جمله مواد خوراکی و غذایی هستند که در تنوع بالا در کنار تازه خوری در کارخانجات فرآوری، تولیدی یا تبدیلی فرآورده‌های متنوعی نیز از آنها به دست می‌آید. پرورش نهال میوه و برداشت ثمره آن به خودی خود می‌تواند بسیار سودآور باشد اما صادرات میوه و عرضه آن در بازارهای خارجی می‌تواند این سودآوری را چندین برابر کند.

بسیاری از تولید کنندگان و باغداران واقف بر این مسئله هستند که هرچه کیفیت محصول تولیدی بالا باشد از جایگاه و امتیاز صادراتی بالایی نیز برخوردار خواهد بود. در فرایند احداث باغ توجه به انتخاب نهال میوه پرفروش، بازارپسند، مرغوب و پربار و همچنین توجه به شرایط اکوسیستم و بیولوژیکی و داشتن تخصص و توانایی بالا می‌تواند از ارکان موفقیت باغدار و برداشت میوه‌های صادراتی با کیفیت و بازار پسند باشد. با چهار فصل بودن کشورمان ایران و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه طبیعی، قرارگیری کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله دبی، عمان و عراق در مناطق بیابانی و نداشتن تنوع باغی، می‌توان با تولیدات باغی بازارهای این کشورها را در حوزه صادرات تصاحب کرده و به دلیل بعد مسافت کم با صادرات راحت و کم هزینه ارزآوری بالایی را کسب کرد.

تولید میوه های صادراتی با بهترین نهال میوه

اگر جزو باغدارانی هستید که به تولید میوه‌های صادراتی می‌اندیشید باید واسطه و واسطه‌گری را کنار زده و بهترین نهال میوه را از مرجع تولیدی مجوزدار، با اعتبار و تخصصی تهیه کنید. کیفیت و مرغوبیت نهال سهم بسزا و تعیین کننده‌ای در آینده باری آن داشته و می‌تواند با کاشت اصولی، رسیدگی‌های و مراقبت‌های بهینه میوه‌های با کیفیت و بدون آفات تولید کرده و شما را از امتیازات صادرات محصولات خود منتفع سازد. در کشورمان ایران به برکت خاک حاصلخیز، تنوع اقلیمی و آب و هوای معتدل کاشت انواع نهال میوه به جز میوه‌های استوایی فراهم بوده و امکان صادرات آن برای تجار میسر است.

قبل از اینکه تولید کنندگان با ضوابط صادراتی آشنا باشند باید محصول صادراتی را بتوانند تولید کنند تا با تکیه بر کیفیت و مرغوبیت میوه‌های خود بتوانند در چنین بازارهای حضور داشته باشند. اما شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه میوه‌هایی به عنوان میوه‌های صادراتی ایران شناخته می‌شوند تا بتوانید با خرید نهال در نهال فروشی معتبر کشور مربوط به آن محصول در اقلیم مورد نظر پرورش آن را آغاز کنند. میوه های زیر جزو صادرات برتر حوزه باغی هستند.

 • سیب
 • پرتقال
 • انار
 • لیمو شیرین
 • زردآلو
 • آلبالو
 • شلیل
 • آلو
 • هلو
 • گیلاس
 • لیمو ترش
 • کیوی
 • انگور
 • انجیر
 • به
 • گلابی
 • خرمالو
 • گردو
 • بادام
 • انبه
 • عناب

پرسودترین نهال میوه با بازدهی تجاری

با توجه به اینکه در بازارهای صادراتی قیمت میوه‌ها چندین برابر بوده این مسئله باعث وسوسه و اشتیاق باغداران به تولید میوه‌های صادراتی می‌شود. شناخت پرسودترین نهال میوه با بازدهی تجاری باعث می‌شود محصولاتی پرطرفدار، بازارپسند و پرفروش را تولید کرده و خواهان و مشتریان زیادی در بازارهای متعدد برای عرضه آن داشته باشید. مسلماً در بازارهای خارجی میوه‌های فرصت حضور پیدا می‌کنند که از کیفیت، طعم، رنگ، بافت مطلوب و بالایی برخوردار بوده و بدون آفات و جای لک و پیس و بیشترین ماندگاری را داشته باشند. این میوه حاصل توانمندی، مرغوبیت، باردهی و مقاومت نهال میوه کاشته شده و رسیدگی‌های باغدار است.

در نهالستان بزرگ و با سابقه پالیز نهال شما می‌توانید پرفروش‌ترین و ثروت آفرین انواع نهال میوه را مشاهده و خریداری کنید. از جمله نهال‌های سودآفرینی که می‌توانید با خرید آنها از پالیز نهال محصولات پرفروش را تولید کنید نهال‌های زیر هستند.

 • نهال گردو: ارقامی مانند ژنوتیپ پالیز، فرنور پیوندی، چندلر پیوندی، پکان آمریکایی و هارتلی
 • نهال بادام: مانند نهال بادام تونو، فرانیس، مامایی، آذرخوشه‌ای
 • نهال گلابی: مانند گلابی درگزی، گلابی اسپادانا، گلابی بیروتی
 • نهال گیلاس: مانند گیلاس تک دانه، گیلاس صورتی و گیلاس خوشه‌ای

خرید نهال میوه مرغوب و با کیفیت گامی بلند به سوی بازارهای صادراتی

مصداق بارز ضرب المثل، خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج می‌تواند در حوزه باغداری با خرید نهال میوه ضعیف، نامرغوب و بی‌کیفیت برای باغداران با تجربه تلخ و ناگوار محرز شود. در بازارهای صادراتی با حضور باغداران و تولید کنندگان حرفه‌ای و میوه های درجه یک جایگاهی محصولات نامرغوب، بی‌کیفیت و با شکل و شمایل و ظاهر نامناسب پیدا نخواهد شد. پس اگر سعی دارید علاوه بر فروش داخلی در بازارهای صادراتی نیز تجربه موفقی را کسب کنید، نسبت به کیفیت خرید نهال میوه و نهالستان تولیدی توجه و حساسیت به خرج دهید .

یکی از بهترین و معتبرترین نهالستان‌هایی که مورد تایید جهاد کشاورزی از نظر استانداردهای تولیدی و کیفیت و مرغوبیت نهال‌های تولیدی است نهالستان پالیز نهال است که می‌توانید با خرید نهال میوه اصالت دار و مقاوم از این مرجع، اولین و مهم‌ترین گام را برای داشتن باغ تجاری و محصولات صادراتی بردارید. این نهالستان کیفیت، سلامت و عدم بیماری نهال‌های خود را با ارائه قرنطینه استانی، کارت سلامت و گواهی عدم بیماری تضمین می‌کند.

جمع‌بندی

قیمت میوه شب عید می‌تواند با تدابیر اتحادیه باغداران و مدیریت میزان محصولات صادراتی بسیار متعادل و تثبیت شده باشد. با آموزه‌های باغبانی، نهال‌های مقاوم، تخصص و توانایی باغدار، حمایت‌های دولت و هموارسازی مسیرهای صادراتی امکان عرضه محصولات تولیدی در بازارهای خارجی روز به روز افزایش پیدا کند تا باغداران بتوانند درآمدهای میلیاردی و ارزآوری بالا را نیز تجربه کنند.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

منبع : Paliznahal.ir

مجید علوی زاده فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۷ با طراحی گرافیک شروع کرد، طراحی وب را از سال ۱۳۸۰ و برنامه نویسی وب را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و در همان سال وب سایت مجید آنلاین را تاسیس کرد. هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.

نظرات و سوالات کاربران

هنوز دیدگاه و یا سوالی ارسال نشده است.
هم اکنون شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.