ساخت کاردستی اوریگامی‌ چه مزیتی دارد؟

ساخت کاردستی اوریگامی‌ چه مزیتی دارد؟
به نسبت کاردستی با کاغذ این نمونه از کاردستی ها کمتر شناخته شده هستند اما ممکن است شما بارها  با کاردستی اوریگامی به ساخت موشک کاغذی یا ساخت تفنگ اسباب بازی پرداخته باشید بدون اینکه متوجه شوید یک کاردستی اوریگامی ساخته اید. هر کاردستی خود دارای مزیت های متعددی می باشد مثلا ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی می تواند موجب شود تا فرزندان با فرهنگ استفاده بهینه از وسایل اشنا شوند و حتی صرفه جویی را به شیوه ای صحیح یادبگیرند؛ پس ما باید به آموزش ساخت کاردستی به فرزندان کمک کنیم تا آن ها بتوانند کاردستی زیبا و خلاقانه ای را ایجاد کنند. همیشه که نباید برای سرگرمی آن ها تکنولوژی و استفاده از تبلت و گوشی پیشنهاد شود بلکه با درست کردن یک موشک کاغذی هم میتوان تا ساعت ها آن را سرگرم کرد.
سایت ترجمه رایت می
سفارش آنلاین ترجمه مقالات و متون تخصصی با خیال راحت
تور مشهد
تور مشهد، همه روزه از تمام شهرهای ایران.
دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
افتتاح حساب در ترکیه
افتتاح حساب بین المللی سوییفت دار در ترکیه با پاسپورت ایرانی
مرکز مشاوره
بهترین مرکز مشاوره روانشناسی در تهران [روان آرام]
حضور و غیاب افق فراویژن
دستگاه حضور و غیاب شرکت افق فراویژن
تصفیه آب پاکاب گستر
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی با بهترین قیمت
نمایندگی کانن
نمایندگی کانن در ایران
آموزش سئو وبین سئو
آموزش سئو وبین سئو یکی بهترین سایت های یادگیری سئو
بانک کتاب
به روزترین فروشگاه خرید کتاب های کمک درسی
خرید ملک در ترکیه
خرید خانه در ترکیه ارزان و خرید ملک در استانبول آژانس املاک ایرانی در استانبول
شرکت طراحی سلام گرافیک
شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک - ارائه انواع خدمات طراحی گرافیک
خودتان را اینجا معرفی کنید
کاردستی اوریگامی از نمونه های ساده تا متحرک و پیشرفته می باشد که به واسطه آن می توان انواع اشکال مختلف را با کاردستی با کاغذ ایجاد کرد. در این کاردستی کاغذی استفاده از چسب یا قیچی مطرح نیست و با مهارت باید با تا کردن کاغذ ها اشکال های مختلف را ایجاد نمایید.
درست کردن موشک کاغذی یا ساخت تفنگ اسباب بازی به روش کاردستی اوریگامی از جمله محبوب ترین نمونه ها محسوب می‌شود که در نهایت شما یک کاردستی زیبا را خواهید داشت البته برخی از افراد به این روش می توانند انواع حیوانات را به صورت دو بعدی و سه بعدی به روش اوریگامی با کاغذ بسازند حتی گاهی کاردستی های متحرک نیز نظر بسیاری از جلب می کند؛ اگر در این خصوص مهارت لازم را ندارید و نیاز به آموزش ساخت کاردستی داشته اید حتماً از سایت نتران استفاده کنید چرا که شما به راحتی می توانید به انواع آموزش ساخت کاردستی به روش های مختلف از جمله کاردستی با وسایل دور ریختنی، کاردستی با کاغذ، کاردستی اوریگامی و.... دسترسی داشته باشید و با آن ها آشنا شوید و سپس خودتان کاردستی های خلاقانه را بسازید.
شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید درست کردن کاردستی اوریگامی برای بزرگسالان و کودکان فواید بی نظیر داشته است به همین جهت یک روز جهانی به آن اختصاص داده شده است که این روز ۲۰ آبان مصادف با ۱۱ نوامبر است.
ساخت کاردستی اوریگامی که به عنوان کاردستی با کاغذ شمار می روند فواید بی نظیری داشته است؛ چرا که کاردستی کاغذی موجب می شود تا شما بتوانید حیوانات زیبا و کوچکی را با کاغذ ایجاد کنید که علاوه بر سرگرمی بلکه از دیدن آنها هم لذت میبرید. در واقع می توان گفت یکی از مزیت های ساخت اوریگامی به دست آوردن آرامش و از بین بردن استرس های روزانه است و حتی برای افرادی که ناحیه دست خود را جراحی کرده اند می تواند کمک بسیاری نماید چراکه تا کردن کاغذ خود به عنوان یک فعالیت برای دست محسوب می شود.
کاردستی اوریگامی برای کودکان می‌تواند به تحریک تخیل و رنگ در آن ها کمک می کند و موجب بهبود تمرکز و هندسه فضایی در آنها شود.

آموزش ساخت کاردستی

هر فردی ممکن است به نوعی از کاردستی علاقه مند باشد مثلاً برخی از افراد ساخت کاردستی اوریگامی را دوست دارند و برخی کاردستی با وسایل دورریختنی را میپسندند. از رایج ترین نمونه های کاردستی اوریگامی میتوان به موشک کاغذی یا ساخت تفنگ اسباب بازی اشاره کرد؛ در هر صورت شما در پایان کار یک کاردستی زیبا خواهید داشت اما اگر در خصوص ساخت کاردستی های مختلف هیچ مهارتی ندارید یا تمایل دارید تا کاردستی های پیچیده و و متحرک را خلق کنید بهتر است به سراغ آموزش ساخت کار دستی به شیوه صحیح بروید و به مشاهده کلیپ های مختلف بپردازید که در سایت نتران به راحتی برای شما قابل دسترس خواهد بود.

کاردستی با وسایل دور ریختنی

همیشه نیازی نیست برای ساخت کار دستی از وسایل پیچیده استفاده کنید بلکه شما با حلقه های قوطی کنسرو هم می‌توانید لوستر های جذابی را برای خودتان بسازید و یک ایده مناسب برای ایجاد کاردستی زیبا به شمار می‌رود و البته شما یک وسیله منحصر به فرد در خانه تان خواهید داشت.
برای اینکه لوستر با حلقه های قوطی کنسرو بسازید باید این حلقه ها را جدا کنید و آنها را در کنار هم بچسبانید و درون آن یک لامپ نصب کنید و بعد لوستر را بر روی سقف نصب نمایید و از آن لذت ببرید.
این نکته را به خاطر داشته باشید که آموزش درست کردن کاردستی با وسایل دور ریختنی از علاوه بر اینکه می‌تواند اوقات فراغت کودکان را با یک کار دستی زیبا پر کند بلکه منجر به ایجاد شکوفایی خلاقیت و ابتکار در کودکان خواهد شد.
 
 
 

مجید علوی زاده فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۷ با طراحی گرافیک شروع کرد، طراحی وب را از سال ۱۳۸۰ و برنامه نویسی وب را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و در همان سال وب سایت مجید آنلاین را تاسیس کرد. هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.

نظرات و سوالات کاربران

هنوز دیدگاه و یا سوالی ارسال نشده است.
هم اکنون شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.