سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس بهتر است یا به صورت اختصاصی؟

سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس بهتر است یا به صورت اختصاصی؟

سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی در دنیای امروز که  تمامی کسب و کارها  به اینترنت بستگی دارد، جزو مسائلی است که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است. چرا که  اغلب افراد جامعه به تاثیر و اهمیتی که داشتن یک وب‌سایت بر دیده شدن کسب و کار آن‌ها می‌گذارد واقف هستند. در واقع تمام کسب و کارهای امروزی  برای اینکه سطح درآمد خود را افزایش داده و کسب و کار خود را توسعه دهند سعی دارند، که با توجه به نوع کسب و کار خود به طراحی فروشگاه  بپردازند، چرا که از جمله مهمترین مسائلی که موجب دیده شدن کسب و کارها می‌شود، راه اندازی و طراحی فروشگاه اینترنتی است.

سایت ترجمه رایت می
سفارش آنلاین ترجمه مقالات و متون تخصصی با خیال راحت
دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
جای بروشور دیواری
خرید جای بروشور دیواری و رومیزی
افزونه های سئو وردپرس
بهترین افزونه های سئو وردپرس به صورت کاملا فارسی
بلیط تهران کیش
خرید بلیط هواپیما تهران کیش آس چارتر
بلیط مشهد تهران
خرید بلیط هواپیما مشهد تهران
بلیط هواپیما خارجی
خرید بلیط هواپیما خارجی
بلیط تهران بندرعباس
خرید بلیط هواپیما تهران بندرعباس آس چارتر
هاست ایمیل
خرید ایمیل | لایسنس اسمارترمیل
خودتان را اینجا معرفی کنید

 افراد با استفاده از طراحی  فروشگاه‌ها می‌توانند علاوه بر اینکه کسب و کار خود را به دیگران بشناسانند و افراد را با  فعالیت خود آشنا کنند، می‌توانند به فروش محصولاتی که عرضه می‌کنند نیز بپردازند. حال با توجه به اینکه امروزه صدها راه برای طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی از جمله طراحی فروشگاه با لاراول، وردپرس، به صورت اختصاصی و ... وجود دارد، انتخاب روش مناسب که پاسخگوی نیازهای افراد باشد ممکن است کمی سخت شود.

images_1658386720.png

تفاوت‌های فروشگاه اینترنتی وردپرس و اختصاصی

مطمئنا تاکنون با توجه به عنوان مقاله متوجه شده‌اید که قصد داریم به مقایسه فروشگاه اینترنتی وردپرس و اختصاصی بپردازیم. اما پیش از اینکه بخواهیم به طور مستقیم این دو مورد را با یکدیگر مقایسه کنیم لازم است که به بررسی هر کدام از آن‌ها پرداخته و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسیم.

وردپرس

ورد پرس به یک نرم‌افزار منبع باز یا همان  open source  گفته می‌شود که کاربران می‌توانند به وسیله آن به طراحی وب‌سایت، وبلاگ و حتی اپلیکیشن بپردازند. علاوه بر این‌ها وردپرس از امکاناتی همچون سیستم مدیریت محتوا که به  صورت رایگان در این نرم‌افزار عرضه می‌شود، برخوردار است و همچنین بسیاری از امکانات و کدها به صورت پیش‌فرض یا در این نرم‌افزار وجود دارند و یا می‌توان آن‌ها را به سایت اضافه کرد و به این ترتیب می‌توان گفت که در این نرم‌افزار دیگر نیازی به انجام کدنویسی‌های تکراری وجود ندارد.

امروزه اصلاحات و تغییرات بسیاری توسط کارشناسان معتبر روی وردپرس صورت می‌گیرد، به همین دلیل می‌توان گفت که کیفیت و قابلیت و همچنین امنیت این نرم‌افزار روز به روز بیشتر شده و علاوه بر آن قالب‌ها و پلاگین‌های رایگان و  پولی بسیاری روی آن طراحی می‌شود.

اختصاصی

به وب‌سایتی که توسط یک برنامه‌نویس با توجه به سفارشی که مشتری ارائه می‌دهد طراحی شود، سایت اختصاصی گفته می‌شود. در طراحی سایت اختصاصی زبان‌های برنامه‌نویسی متفاوتی استفاده می‌شوند. در واقع هنگامی که یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی طراحی می‌شود، تمامی کدهای سایت تنها در اختیار طراح سایت قرار دارد. یا به عبارت دیگر این کدها فقط در اختیار شرکت طراح و یا فرد طراح است که بر اساس نیاز مشتری برنامه‌نویسی شده است.

وردپرس یا طراحی اختصاصی فروشگاه؟

حال اگر یک مشتری دیگر برای سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی به این فرد و یا شرکت مراجعه کند، از همان قالبی که در اختیار است برای طراحی فروشگاه استفاده می‌شود و تنها برخی از جزئیات از قبیل طرح‌های گرافیکی و رنگ‌ها تغییر داده‌می‌شود. امروزه برخی شرکت‌ها به جای اینکه از سیستم‌های مدیریت محتوایی همچون وردپرس استفاده کند، از سیستم‌های اختصاصی که به دلیل نداشتن برخی امکانات از وردپرس سبک‌تر هستند استفاده می‌کنند.

سیستم مدیریت محتوا یا cms

سیستم مدیریت محتوا یا همان cms، نرم‌افزاری است که در آن امکان انتشار، ویرایش، سازماندهی و مدیریت محتوا و همچنین نگهداری به وسیله رابط مرکزی وجود دارد. وردپرس از جمله cmsهایی است که با زبان ‏php نوشته شده‌ است.

نکاتی که پیش از انتخاب روش طراحی فروشگاه باید به آن‌ها توجه کنیم.

نیاز

نکته اول نیازی است که شما به خاطر آن قصد سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی دارید. در واقع شما باید مشخص کنید که از وب‌سایت برای رفع کدام نیاز خود می‌خواهید استفاده کنید. برای مثال قصد فروش چه محصولاتی را در فروشگاه اینترنتی خود دارید. شما باید تعداد محصولات، حجم بازدیدکنندگان را در نظر گرفته و بررسی کنید تا به این ترتیب مشخص شود که آیا یک وب‌سایت که از طریق وردپرس طراحی شده است می‌تواند حجم کاری شما را پشتیبانی کند یا خیر؟

هزینه

 از آنجایی که ممکن است برخی افراد از موفق بودن کسب‌وکار خود  مطمئن نباشد یا قصد نداشته باشند که در ابتدای راه هزینه هنگفتی را صرف ‌کنند، دوست داشته باشند که راه کم هزینه‌تر را انتخاب کند.

آینده کاری

نکته دیگر مسئله آینده کاری شماست. مثلاً  آیا شما فروشگاه اینترنتی را که قصد طراحی آن را دارید در همان حد نگه می‌دارید و یا می‌خواهید در آینده آن را گسترش دهید؟ بنابراین این مسئله که فروشگاهی که سفارش طراحی آن را می‌دهید قابلیت ارتقا و گسترش پیدا کردن را دارد و یا خیر؟ نیز در سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی اهمیت دارد.

طراحی ظاهری سایت در وردپرس

سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی با ورد پرس بهتر است یا به طور اختصاصی؟

  • با اینکه نرم‌افزار وردپرس در طراحی سایت‌های زیبا و متنوع بسیار قوی عمل می‌کند اما می‌توان گفت که این نرم‌افزار نمی‌تواند در برخی موارد پاسخگوی نیاز مشتریان باشد. از جمله این نیازها می‌توان به طراحی فروشگاه اینترنتی اشاره کرد. ممکن است فردی قصد فروش تعداد اندکی محصول را در سایت خود داشته باشد، در این صورت وردپرس کاملا موفق عمل می‌کند‌. اما اگر یک فرد قصد داشته باشد محصولات متنوعی که شامل گروه‌های مختلف و متعددی می‌شوند، را با شرایط ارسال متفاوت و گسترده بفروشد، نمی‌توان سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی را با استفاده از وردپرس برآورده کرد.
  • امروزه با وجود پلاگین‌های مختلفی که روزانه برای وردپرس نوشته می‌شود، این نرم‌افزار روزبه‌روز تقویت شده و کیفیت آن بالا می‌رود، اما نمی‌توان این مسئله را انکار کرد که برنامه‌نویسی اختصاصی در زمینه شخصی‌سازی کردن وبسایت بسیار موفق‌تر از وردپرس عمل می‌کند. در واقع در سایت اختصاصی اگر طراحی فروشگاه اینترنتی توسط افراد حرفه‌ای صورت بگیرد سایت شما کاملا مطابق با نیازهای شما طراحی و شخصی‌سازی می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس ممکن است در پاسخگویی به برخی نیازهای شما به مشکل بخورد، اما طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی به شما وب‌سایتی را که منحصربه‌فرد است و کاملا با نیازهای شما شخصی شده است را ارائه می‌کند.
  • از جمله مسائل مهمی که در جذب کاربر و به طور کلی در میزان موفقیت سایت و فروشگاه شما در شناساندن برند و افزایش فروش شما تاثیر بسیاری دارد، مسئله گرافیک سایت شما است. هارمونی رنگ‌ها، تصویر زمینه سایت و تصاویری که در آن استفاده می‌شود، همگی جزو مسائلی هستند که بر هدف کاربرگ یعنی همان توسعه کسب و کار و افزایش درآمد اثرگذار است. چرا که سایت‌های تکراری که جذابیت بصری ندارند، اصولاً بین کاربران محبوبیتی نداشته و اثرگذار نیستند. هرچقدر سایت شما خاص‌تر و منحصر به فردتر باشد، جذابیت بیشتری داشته و اثرگذاری بیشتری خواهد‌ داشت و شما با رعایت این نکات نیمی از راه برندسازی را طی کرده و اعتماد افراد را به خود جلب کرده‌اید.
  • سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم‌افزار وردپرس بسیار سریعتر از طراحی سایت اختصاصی انجام می‌شود. از طرفی وردپرس در نصب و راه‌اندازی هم سرعت بیشتری دارد. اما همانطور که تا به حال چندین بار تکرار کردیم در وردپرس امکان شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی وجود ندارد و این نرم‌افزار اگر شما قصد فروش محصولاتی متنوع و تعداد بالا را داشته باشید و حجم کار شما بالا باشد پاسخگوی نیازهای شما برای طولانی مدت نخواهد بود، چرا که در این صورت سایت شما بسیار کند کار می‌کند و همین مسئله باعث می‌شود که کاربران بسیاری سایت شما را ترک کنند و این مسئله با هدف اصلی شما یعنی شناساندن و توسعه کسب و کارتان منافات دارد. تمامی این مشکلات به خاطر این است که فلسفه اصلی به وجود آمدن این نرم‌افزار ایجاد بلاگ برای نویسندگان اینترنتی است و به همین دلیل ممکن است برخی از عملیات‌هایی همچون راه اندازی فروشگاه اینترنتی را ساپورت نکند.

 

  • از جمله اساسی‌ترین مسائلی که هنگام مقایسه سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس و به صورت اختصاصی با آن روبرو می‌شویم، مسئله هزینه است. شما در هر دومورد باید هزینه‌هایی همچون هزینه دامنه، سرور و هاست را پرداخت کنید. در طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از نرم‌افزار وردپرس هزینه‌های شما بر اساس امکانات و حجم کار وب‌سایت شما متفاوت خواهد بود، چرا که ممکن است برای توسعه برخی امکانات از پلاگین‌هایی که پولی هستند استفاده شود. اما در سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی به صورت اختصاصی میزان شخصی‌سازی و سفارشی بودن قالب و همچنین امکانات سایت بر هزینه و قیمت آن اثرگذار است. بنابراین می‌توان گفت که قیمت طراحی فروشگاه با توجه به چیزی که شما از آن انتظار دارید متفاوت است.

مسلما علاوه بر مسائل فوق تفاوت‌های دیگری نیز بین سایت‌هایی که با استفاده از نرم‌افزار وردپرس و یا به صورت اختصاصی طراحی می‌شوند وجود دارد، که شما باتوجه به هدف، آینده کاری، حجم کاری ، میزان بودجه و این که آیا برای شما شخصی‌سازی سایت مهم‌تر است و یا سرعت تحویل آن یکی از آنها را انتخاب می‌کنید.

و در آخر قبل از اینکه سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی خود را به یک طراح و شرکت خاصی واگذار کنید، سابقه کاری آن را بررسی کنید تا بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید توصیه ما به شما سایت ایران وبر است چرا که مزیت‌هایی همچون خلاقیت در طراحی، انتخاب دقیق رنگ‌ها باتوجه به اصول بازاریابی، مشاوره رایگان مارکتینگ، سرعت بالا، امنیت سایت و.... را ارائه می‌دهد.

منبع: https://www.iranweber.com/طراحی-سایت-اختصاصی

مجید علوی زاده فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۷ با طراحی گرافیک شروع کرد، طراحی وب را از سال ۱۳۸۰ و برنامه نویسی وب را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و در همان سال وب سایت مجید آنلاین را تاسیس کرد. هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.

نظرات و سوالات کاربران

ارسال پاسخ بهتا پایپ
بهتا پایپ
یکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ ۱۳:۲۱
با تشکر
وردپرس سریعتره اما قالب رو زیاد نمی تونیم تغییر بدیم