پیکر تراشی برای چه سنی مناسب است

پیکر تراشی برای چه سنی مناسب است
 برای داشتن اندامی ایده آل و متناسب، استفاده از شیوه‌های سنتی مانند رژیم‌های غذایی و استفاده از تمرینات ورزشی می‌تواند تا مقداری تأثیرگذار باشد. در برخی موارد چربی‌های اضافه جمع شده در لایه‌های زیرین پوست با کمک این روش‌ها از بین نرفته و موجب ناراحتی فرد می‌شوند. از این رو انجام عمل زیبایی پیکرتراشی می‌تواند تا مقدار زیادی در از بین بردن بافت چربی کمک‌رسان باشد.
دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
افزونه های سئو وردپرس
بهترین افزونه های سئو وردپرس به صورت کاملا فارسی
مشاوره و خدمات سئو
آژانس تخصصی "انجام سئو"؛ ارائه خدمات حرفه ای سئو سایت
خودتان را اینجا معرفی کنید

پیکرتراشی

یکی از مشکلاتی که طی چند سال اخیر به دلایل مختلف، افراد جامعه با آن مواجه هستند، چاقی موضعی است. در واقع وجود رسوبات چربی تجمع یافته در قسمت‌هایی از بدن مانند شکم، پهلو، باسن، بازو‌ها و قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها موجب می‌شود تا ظاهر افراد دچار تغییر شده و آن‌ها را از تناسب اندام دور نماید.
یکی از روش‌های مقابله با این چربی‌ها و از بین بردن آن‌ها، پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن است. در حالت کلی جراحی زیبایی پیکرتراشی با استفاده از تکنیک‌های گوناگون شامل لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیفت، لیپولیزر و... در شاخه های مختلف مانند پیکرتراشی باسن، پیکرتراشی بازو، پیکرتراشی شکم و ... به افراد کمک می‌کند تا چربی‌های اضافی را از بین برده و در نهایت لاغری مورد دلخواه خود را داشته باشند. اغلب افراد گمان می‌کنند که پیکرتراشی به منظور کاهش وزن به کار برده می‌شود اما این در حالی است که با حذف چربی‌ها با این شیوه می‌توان کاهش سایز و لاغری را مشاهده کرد.
انجام جراحی پیکرتراشی نیاز به فاکتور‌هایی دارد که پزشک متخصص بر اساس آن تصمیم‌گیری کرده و نوع تکنیک اجرایی آن را انتخاب می‌کند. معیار‌هایی مانند سن، جنسیت، وزن، آزمایش‌های قبل از جراحی، ارزیابی‌های اولیه و معاینات فیزیکی از جمله مواردی هستند که در پیکرتراشی نقش به سزایی دارند.

سن مناسب برای انجام پیکرتراشی

جراحی پیکرتراشی هیچ محدودیتی برای افراد از نظر سن ندارد اما جراحان متخصص با توجه به اینکه افراد در دوران بلوغ با مشکلاتی همچون اختلالات هورمونی روبرو می‌شوند و از طرفی بدن همواره در حال رشد بوده و همین دو عامل موجب می‌شوند تا چاقی در فرد به وجود آید، اظهار داشته‌اند که عمل پیکرتراشی برای سنین دوران بلوغ مناسب نیست.
با توجه به تحقیقاتی که متخصصان حوزه سلامت و پزشکی انجام داده‌اند، افرادی که قصد انجام پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن را دارند، بایستی دوران بلوغ خود را سپری کرده باشند، هورمون‌ها به یک ثبات رسیده باشند تا بتوان نتیجه رضایت بخشی را به دست آورد. بنابراین سن مناسب برای پیکرتراشی به شیوه‌های مختلف حداقل ۲۰ سال است.
از سوی دیگر افرادی که دارای سن ۶۰ سال به بالا هستند به دلیل بالا رفتن سن، کم تحرکی، کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن در مقابل عوامل خطرناکی که وارد بدن می‌شود، سرعت کم ترمیم بدن پس از انجام عمل و عوامل دیگر در جریان ابتلا به بیماری‌های مختلف قرار خواهند گرفت که در نتیجه عمل پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن به شیوه‌های متفاوت برای این دسته از افراد خطرآفرین خواهد بود. به خصوص در روش‌هایی که نیاز به انجام بیهوشی دارند، این خطرات بیشتر هم خواهد شد.

افراد مناسب برای پیکرتراشی

پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن با استفاده از شیوه‌های مختلف به دو صورت جراحی و غیر جراحی بر روی افراد مختلف انجام می‌شود. هدف اصلی از انجام این جراحی، از بین بردن چربی‌های اضافه در قسمت‌هایی از بدن است. در بسیاری از موارد پیکرتراشی به منظور درمان و در برخی مواقع با هدف زیبایی و دستیابی به تناسب اندام به کار برده می‌شود.
در این میان افرادی که از سلامت جسم و روح برخوردار هستند، این عمل زیبایی را به منظور زیبایی و خوش فرم شدن بدن انجام می‌دهند. دسته‌های دیگری از افراد هستند که پیکرتراشی را برای از بین بردن چربی‌های خود انتخاب می‌کنند. این افراد شامل موارد زیر است:
افرادی که دارای وزن ثابت بوده و بافت چربی اضافی در برخی از قسمت‌های بدن آن‌ها مانند شکم، پهلو و... وجود دارد. در این حالت افرادی که دارای اضافه وزن شدید و چاقی مفرط هستند به هیچ عنوان کاندید مناسبی برای پیکرتراشی نخواهند بود. از این رو داشتن وزن ثابت برای انجام این عمل زیبایی مهم‌ترین عامل است.
افرادی که پوست آن‌ها خاصیت ارتجاعی داشته تا پس از انجام جراحی به صورت شل و افتاده تبدیل نشود این مورد در پیکرتراشی بازو قابل مشاهده است. یکی از عوامل تأثیرگذار در خاصیت ارتجاعی پوست که موجب کاهش آن می‌شود، افزایش سن است که موجب می‌شود پوست حالت کشسانی خود را از دست بدهد.
افرادی که با کاهش وزن به سایز مورد نظر خود نرسیده‌اند می‌توانند با پیکرتراشی لاغری مناسب را ایجاد کنند.
 

عوارض و خطرات احتمالی پیکرتراشی در سنین غیرمجاز

همان طور که گفته شد، برخی از نوجوانانی که در سن بلوغ هستند فارغ از نوع جنسیت آن‌ها، با افزایش ناگهانی وزن و تجمع رسوبات چربی اضافه بیش از اندازه در بعضی قسمت‌های بدن خود مانند شکم و پهلو مواجه می‌شوند. این امر باعث می‌شود تا با ایجاد ناهماهنگی در ظاهرشان مشکلات روحی و شخصیتی را به همراه داشته باشد و در بسیاری از موارد افراد به افسردگی و جمع گریزی مبتلا شوند.
به همین دلیل افراد برای اینکه چربی‌های اضافه را از بین ببرند از راهکار‌های مختلف استفاده می‌کنند. یکی از این شیوه‌ها پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن است که به هیچ عنوان در سنین بلوغ انجام آن توصیه نمی‌شود. زیرا می‌تواند عوارض و خطرات جدی را به همراه داشته باشد.
در بسیاری از موارد اجرای پیکرتراشی در سن بلوغ و رشد افراد، عوارضی به وجود می‌آید که عبارت‌اند از:
  • نمودار شدن آلرژی و حساسیت شدید
  • تشکیل عفونت‌های شدید
  • وارد شدن آسیب به بافت‌های داخلی بدن به خصوص در دو روش لیپوساکشن و لیپوماتیک
  • نکروز پوستی و مرگ بافت عمل شده
  • سروما یا آمبولی کردن که در اثر تجمع مایع خونی در رگ‌های به وجود آمده و ممکن است به دنبال آن گرفتگی ریه و سکته قلبی را به همراه داشته باشد.
  • احتمال مرگ در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص
  • بازگشت چربی‌های اضافه
  • جلوگیری از رشد اصولی هورمون‌ها و رشد طبیعی بدن
با توجه به عوارض گفته شد و پیدایش اختلال در رشد و نمو نوجوانانی که در سن بلوغ هستند، به هیچ عنوان انجام پیکرتراشی در سنین پایین‌تر از ۲۰ سال توصیه نمی‌شود.
برگزاری جلسات مشاوره قبل از عمل بین بیمار و جراح می‌تواند نقش به سزایی در نتیجه پایانی داشته باشد. در این جلسات جراح متخصص با کسب اطلاعات کافی در مورد مشخصات فردی اعم از سن و وجود بیماری‌های خاص، مصرف دارو، معاینات فیزیکی و... می‌تواند به راحتی در مورد انجام این عمل تصمیم‌گیری نهایی داشته باشد. بهتر است عمل جراحی کانتورینگ بدن زیر نظر پزشک معالج و در سن مناسب انجام شود تا میزان ابتلا به خطرات و بیماری‌های دیگر نیز کاهش یابد.

یادداشتی از کلینیک ماه

پیکرتراشی یکی از تکنیک‌های جامع و کاربردی با هدف از بین بردن بافت چربی در افراد مختلف است. انجام این عمل زیبایی با ایجاد تناسب اندام در افراد موجب افزایش اعتماد به نفس آن‌ها شده و از طرفی لاغری بدون کاهش وزن را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.
مرکز زیبایی درمانی کلینیک ماه با ارائه خدمات مشاوره قبل از عمل به صورت حضوری و غیرحضوری این امکان را برای تمامی افراد فراهم نموده است تا از خدمات این مرکز استفاده مورد نیاز خود را ببرند. حضور متخصصان با تجربه به همراه تیم مراقبت پزشکی متعهد و هم چنین محیطی کاملا بهداشتی موجب می‌شود تا با خیال آسوده عمل پیکرتراشی را انجام دهید.
سایت clinicmah.com
شماره تماس کلینیک  : 02122779197
اپلیکیشن WHATSAPP : 09129725917
اپلیکیشن ایسنتاگرام: @mah.laser.surgery
 
 

مجید علوی زاده فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۷ با طراحی گرافیک شروع کرد، طراحی وب را از سال ۱۳۸۰ و برنامه نویسی وب را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و در همان سال وب سایت مجید آنلاین را تاسیس کرد. هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.

نظرات و سوالات کاربران

هنوز دیدگاه و یا سوالی ارسال نشده است.
هم اکنون شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.