آموزش طراحی آیکون تقویم با استفاده از نرم‌افزار Adobe Illustrator

آموزش طراحی آیکون تقویم با استفاده از نرم‌افزار Adobe Illustrator
در این مطلب می‌خواهیم نحوه‌ی طراحی آیکون تقویم را با استفاده از نرم‌افزار ادوبی ایلوستریتور (Adobe Illustrator) یاد بگیریم. ایلوستریتور  یکی از بهترین نرم‌افزارهای طراحی شرکت ادوبی است. این نرم‌افزار تنظیمات بسیار ساده‌ای دارد که کار طراحی را برای کاربران بسیار آسان‌تر می‌کند.
سایت ترجمه رایت می
سفارش آنلاین ترجمه مقالات و متون تخصصی با خیال راحت
تور مشهد
تور مشهد، همه روزه از تمام شهرهای ایران.
دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
خرید کتاب درسی
خرید کتاب درسی از سایت بانک کتاب پایتخت, فروش اینترنتی کتاب درسی
آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
ازمون ایین نامه رانندگی
آزمون شبیه سازی شده آیین نامه رانندگی
عمان۷۷۷
مجله گردشگری عمان۷۷۷-تور عمان-هتل‌های عمان-جاهای دیدنی و جاذبه‌های گردشگری عمان
هزینه لابیاپلاستی
هزینه لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن در کلینیک پزشکی بیتا سعادت آباد تهران
خرید فالوور کلاب هاوس
خرید فالوور کلاب هاوس ، افزایش فالوور کلاب هاوس، دعوت نامه رایگان کلاب هاوس و پنل خدمات کلاب هاوس در سایت فالوده
خودتان را اینجا معرفی کنید

مراحل ایجاد آیکون تقویم در نرم افزار Illustrator:

۱) یک سند جدید ایجاد کنید.
۲) ابزار Rectangle را انتخاب کرده و یک شکل چهارگوش  رسم نمایید. 
۳) داخل مستطیل را خالی کنید. این شکل بدنه‌ی اصلی طرح ماست.۴) با چپ کلیک کردن روی شکل می‌توانید شعاع ضلع‌ها و میزان انحنای گوشه‌های شکل را تنظیم نمایید. 
۵) ابزار Line Segment را انتخاب کرده و با نگه داشتن همزمان دکمه‌ی shift، یک پاره خط رسم نماید. مطمئن شوید که عرض پاره خط و رنگ آن با حاشیه‌ی دور شکل همخوانی داشته باشد.
۶) پاره خط را در محلی که در شکل زیر نمایش داده شده و به فاصله‌ی کمی از قسمت بالای شکل قرار دهید.۷) ابزار Ellipse را انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید shift یک دایره رسم کنید. دایره را انتخاب کرده و یک Stroke  با رنگ مشکی برای آن ایجاد کنید. این دایره به مانند سنجاقی است که تقویم را نگه داشته است. 
۸) ابزار Line Segment را انتخاب کنید و با نگه داشتن کلید shift یک پاره خط 45 درجه‌ی کوچک رسم کنید. این پاره خط را مابین دایره و بدنه‌ی اصلی تقویم (مانند شکل زیر) قرار دهید. کلید های Alt  و  Shift را با هم نگه داشته و پاره خط را بکشید تا یک کپی دیگر از آن بوجود بیاید. پاره خط دوم را در طرف مقابل پاره خط اول قرار دهید. 
۹) در این مرحله قصد داریم روزهای تقویم را ایجاد کنیم. ابزار Rectangle را انتخاب کرده  و کلید shift را نگه دارید تا یک مربع ایجاد شود. این مربع را به بدنه‌ی اصلی تقویم بیاورید و اندازه‌ی آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانیم 30 مربع کوچک را در شکل جای دهیم.۱۰) کلید shift را نگه داشته و مربع را به راست بکشید تا کپی دیگری از آن ایجاد شود. با نگه داشتن همزمان کلید های shift  و D می‌توانید عملیات آخر را تکرار کنید. این کار را 5 بار دیگر تکرار کنید تا در مجموع 7 مربع در یک ردیف ایجاد شود. 
۱۱) مرحله‌ی 10 را تکرار کرده و 4 ردیف 7 تایی ایجاد کنید.
۱۲) مربع ها را با رنگ دلخواه خود رنگ‌آمیزی کنید. سپس آن‌ها را انتخاب کرده و از طریق مسیر Object ----> Group یک لایه‌ی واحد ایجاد نمایید. محل این لایه باید در مرکز بدنه‌ی اصلی تقویم قرار گفته باشد.۱۳) در این قسمت می‌خواهیم قسمت بالای تقویم را رنگ آمیزی کنیم. ابزار Rectangle را انتخاب کرده و با انتخاب رنگ مورد نظر خود یک مستطیل رسم کنید.  
۱۴) این چهارگوش رنگی را در قسمت بالای تقویم قرار دهید.  از مسیر Arrange گزینه‌ی Object و بعد Send to Back را انتخاب کنید تا چهارگوش مورد نظر کاملا روی بدنه‌ی اصلی بنشیند.۱۵) با انتخاب گزینه‌ی copy  و paste از منوی edit  ، یک کپی دیگر از این چهارگوش را بسازید. سعی کنید رنگی که برای این چهارگوش انتخاب می‌کنید تیره تر از شکل بالایی باشد. 
۱۶) تمامی اشیایی را که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. دکمه‌ی SHIFT و G  را همزمان فشار داده و لایه‌ی واحدی را ایجاد کنید.طرح مورد نظر ما ایجاد شده است. خوشحال می‌شویم اگر از تجربه‌ی کاری که با این نرم‌افزار داشته‌اید، برای ما بنویسید.

منبع: webdesignledger

کارشناس فناوری اطلاعات، مدیر محتوا و وبلاگ نویس حوزه‌ی فناوری

نظرات و سوالات کاربران

ارسال پاسخ alireza
alireza
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷
در پاسخ به دیدگاه ایلیا جوادیان ارسال شده در یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۲۷
واقعاً عالی بود اگه دوبعدی بود بهتر بود ولی
از اموزش چقدر راضی بودین
ارسال پاسخ ایلیا جوادیان
ایلیا جوادیان
یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۲۷
واقعاً عالی بود اگه دوبعدی بود بهتر بود ولی