نکات مهم در ساخت ویدئوی تبلیغاتی

نکات مهم در ساخت ویدئوی تبلیغاتی

ساخت ویدئوی تبلیغاتی یکی از روش‌های متداول و تأثیرگذار برای تبلیغات یک کسب‌وکار است. به کمک ویدئو، افراد می‌توانند به‌طور کامل با خصوصیات و ویژگی‌های یک محصول یا خدمات آشنا شوند. از طرفی فیلم و ویدئو تأثیرگذاری خوبی بر روی مخاطبان دارد، به خصوص در عصر امروز که مردم بیشترین وقت خود را در شبکه‌های مجازی سپری می‌کنند.

دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
افزونه های سئو وردپرس
بهترین افزونه های سئو وردپرس به صورت کاملا فارسی
مشاوره و خدمات سئو
آژانس تخصصی "انجام سئو"؛ ارائه خدمات حرفه ای سئو سایت
خودتان را اینجا معرفی کنید

بیشتر کسب‌وکارهای بزرگ یا کوچک برای بازاریابی و توسعه، از تیزر یا همان ویدئوی تبلیغاتی استفاده می‌کنند. تولید تیزرهای حرفه‌ای که بتوانند به‌خوبی ویژگی‌ها و کاربردهای یک محصول یا خدمات را بیان کنند، تأثیر بسیار زیادی بر روی افزایش مشتریان یک کسب‌وکار دارد. معمولاً تیزرها در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها و شبکه‌های پربینندهٔ تلویزیونی پخش می‌شوند، به همین دلیل مخاطب آن‌ها عموم مردم است، ازاین‌رو در ساخت ویدئوی تبلیغاتی باید به نکات زیادی توجه شود تا یک ویدئو باکیفیت بالا تولید شود.

در ادامهٔ این مقاله قصد داریم تا شما را با این نکات مهم به‌خوبی آشنا کنیم.

اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی

شاید با خود بگویید که برای تبلیغات و بازاریابی روش‌های دیگری مانند طراحی کاتالوگ، بروشور، تراکت و... وجود دارد که ارزان‌قیمت‌تر هستند، پس چرا باید از ویدئوی تبلیغاتی استفاده کنیم؟ در جواب این سؤال باید بگوییم که ممکن است راه‌های تبلیغاتی زیادی وجود داشته باشد، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به‌اندازهٔ ساخت ویدئوی تبلیغاتی در بازاریابی مؤثر نیستند. برای این جواب چندین دلیل قانع‌کننده وجود دارد که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • با ساختن یک ویدئوی تبلیغاتی، شما این امکان را پیدا می‌کنید که در شبکه‌های مجازی یا تلویزیونی، توجهٔ افراد زیادی را به محصول یا خدمات خود جلب کنید. معمولاً دیدن یک تیزر چنددقیقه‌ای برای مخاطبان شما راحت‌تر و جذاب‌تر از خواندن چند صفحه از کاتالوگ یا بروشور است.

  • با دیدن یک تیزر، همهٔ افراد تا حدود زیادی می‌توانند تشخیص دهند که موضوع چیست و چه چیزی تبلیغ می‌شود. درحالی‌که برای فهمیدن محتوای یک کاتالوگ یا بروشور، فرد باید حتماً سواد خواندن داشته باشد، به همین دلیل می‌توانیم بگوییم تأثیرگذاری تیزرهای تبلیغاتی بر روی مخاطبان بسیار بیشتر است.

  • همچنین شما در یک ویدئوی تبلیغاتی می‌توانید در مدت‌زمان بسیار کوتاهی تمامی ویژگی‌ها و کاربردهای محصول یا خدمات خود را به‌صورت دقیق بیان کنید. درحالی‌که در چاپ کاتالوگ، باید تاحدامکان توضیحات خود را کوتاه و خلاصه بنویسید، به همین دلیل با ساخت ویدئوی تبلیغاتی شما بهتر می‌توانید محصول خود را به مشتری معرفی و اعتماد او را جلب کنید.

  • زمانی که یک کاتالوگ یا تراکت را در بین مشتریان خود پخش می‌کنید، احتمال این‌که مشتری آن را دور بیندازد و حتی یک نیم‌نگاهی به آن نکند بسیار زیاد است. در این صورت تأثیرگذاری ابزار تبلیغاتی شما به‌شدت کم می‌شود و هزینه‌ای که بابت چاپ و تولید آن‌ها داده‌اید هدر می‌رود. درحالی‌که با ساختن یک تیزر تبلیغاتی، شما می‌توانید برای همیشه از آن استفاده کنید و دوباره برای تولید آن هزینه نکنید. از طرفی می‌توانید برای دیده‌شدن بیشتر، آن را در شبکه‌های بیشتری به نمایش بگذارید.

تمامی این دلایل باعث می‌شود که کسب‌وکارهای بزرگ و حتی کوچک برای تبلیغات و بازاریابی ساخت تیزر تبلیغاتی را انتخاب کنند.

نکات مهمی که در ساخت تیزر تبلیغاتی باید به آن توجه داشته باشید

اگر شما هم برای بازاریابی و توسعهٔ کسب‌وکار خود ساخت ویدئوی تبلیغاتی را انتخاب کرده‌اید، برای تأثیرگذاری بیشتر تیزر خود خوب است به نکات مهمی که در این مورد وجود دارد توجه کنید. با این کار می‌توانید یک تیزر بی‌عیب‌ونقص تولید کنید که به‌خوبی می‌تواند نظر مشتری را به خود جلب کند.

  • برای ساخت تیزر خلاقیت داشته باشید!

خلاقیت در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بسیار مهم است و تأثیرگذاری ویدئوی تبلیغاتی را چندین برابر می‌کند. استفادهٔ ایده‌های خلاقانه و جدید باعث می‌شود که تیزر شما برای مخاطبان جذاب باشد، به همین دلیل آن‌ها مشتاق دیدن ویدئوی شما می‌شوند. برای همهٔ ما بارها پیش آمده‌است که یک تیزر تبلیغاتی را به‌دلیل جذابیتی که دارد بارها تماشا کنیم. درواقع همین خلاقیت و نوآوری باعث ایجاد چنین جذابیتی در آن‌ها شده‌است، پس خلاقیت را در اولویت کار خود قرار دهید و از کپی‌کردن ایدهٔ دیگران خودداری کنید.

  • انتخاب یک لوکیشن مناسب

محل ساخت ویدئوی تبلیغاتی از دیگر نکات مهمی است که حتماً باید به آن توجه داشته باشید. سعی کنید ویدئوی خود را در مکانی ضبط کنید که به موضوع تیزر شما مرتبط باشد. در این صورت ویدئوی تبلیغاتی شما حقیقی‌تر به‌نظر می‌رسد و می‌تواند اعتماد مشتری را جلب کند. به‌عنوان‌مثال، برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی برای یک محصول خوراکی، بهتر است محل ضبط ویدئو داخل آشپزخانه باشد.

  • تدوین حرفه‌ای تیزر تبلیغاتی

در عکاسی تبلیغاتی، تدوین‌کردن تیزرهای ضبط‌شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به همین دلیل بعد از ضبط تمامی بخش‌های مهم یک ویدئو، باید آن را به‌صورت حرفه‌ای تدوین کرد. تدوین‌کردن به یک ویدئو رنگ می‌بخشد و باعث افزایش جذابیت آن در دید مشتری می‌شود، به همین دلیل تدوین حرفه‌ای تیزر تبلیغاتی خود را نباید فراموش کنید.

  • توجه به مخاطبان هدف

هر محصول یا خدماتی برای طبقه‌ای از افراد جامعه مناسب هستند، به همین دلیل هنگام ساخت ویدئوی تبلیغاتی توجه به مخاطبان هدف از اهمیت بالایی برخوردار است. با این کار شما می‌توانید راحت‌تر ایده‌های جذاب و تأثیرگذار برای تیزر خود را پیدا کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید تیزر تبلیغاتی برای یک اسباب‌بازی دخترانه تولید کنید، توجه به این نکته که مخاطب هدف شما دختران کم‌سن‌وسال هستند بسیار مهم است، زیرا این نکته به شما کمک می‌کند از طرح‌ها و ایده‌های متناسب باسلیقه و نیاز آن‌ها استفاده کنید. با این کار راحت‌تر می‌توانید توجه‌شان را به خود جلب و در آن‌ها احساس نیاز به خرید ایجاد کنید.

خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که ساخت ویدئوی تبلیغاتی یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات است. برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی، از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی استفاده می‌شود، به همین دلیل بسیار مهم است که عکاس یا فیلم‌بردار از مهارت و تجربهٔ خوبی در این زمینه برخوردار باشد. تدوین‌کردن یک تیزر تبلیغاتی بخش مهم و اصلی آن است و تأثیر بسیار زیادی بر روی جذابیت تیزر دارد، به همین دلیل تدوین آن باید به‌صورت کاملاً حرفه‌ای انجام شود. شایان ذکر است که عکاسی محصول نیز یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای تبلیغات و بازاریابی است که بسیاری از شرکت از آن استفاده می‌کنند.

مجید علوی زاده فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۷ با طراحی گرافیک شروع کرد، طراحی وب را از سال ۱۳۸۰ و برنامه نویسی وب را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و در همان سال وب سایت مجید آنلاین را تاسیس کرد. هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.

نظرات و سوالات کاربران

ارسال پاسخ طلا
طلا
شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۴۸
نکاتی که این جا گفته شد رو به عنوان چک لیست برای خودم یادداشت برداری کردم
ارسال پاسخ طلا
طلا
شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۴۸
نکاتی که این جا گفته شد رو به عنوان چک لیست برای خودم یادداشت برداری کردم