کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

نور منفجر شده !

 

 

 

Enlight Boom


در اين مقاله شما با استفاده از يك سري فيلترها و با كمي به خرج دادن سليقه ميتوانيد يك افكت بسيار زيبا را ايجاد كنيد . اين افكت كارايي هاي بسيار زيادي دارد كه مطمئنا شبيه آن را در جاهاي ديگر ديده ايد. پس حالا دست به كار شود و خودتان يك همچين افكتي را ايجاد كنيد.

براي دست يافتن به نتيجه بهتر ، دقيقا از تمامي مقادير و موارد ذكر شده در آموزش پيروي كنيد و پس از يادگيري با سليقه خود آنرا ايجاد نماييد.

 

 

 
 

در ابتدا يك فايل جديد ايجاد نماييد. من براي اين كار فايلي با اندازه 600 پيكسل در 100 پيكسل ايجاد كردم. سپس كليد D‌ را بفشاريد تا رنگهاي شما به حالت Default تبديل شوند.

سپس از منوي Filter گزينه RenderClouds‌را انتخاب كنيد.

بعد از آن از منوي Filter گزينه PixelateMosaic  را انتخاب كنيد و سپس مقدار 15 را وارد كنيد.

حالا بايد مقداري Blur‌ به طرح خود بدهيد. براي اينكار گزينه Radial Blur را از منوي FilterBlur انتخاب كنيد و مقدار Amount  را برابر 20 و مقدار Blur Method‌ را برابر Zoom قرار دهيد.

سپس از بايد گزينه Emboss‌ را منوي FilterStylize انتخاب كنيد. پس از انتخاب كردن آن مقادير زير را وارد كنيد:

Angle : 135

Height : 10

Amount : 170

بعد از آن از منوي Filter‌ گزينه Brush StrokesAccented Edges‌ را انتخاب كنيد و مقادير زير را وارد كنيد:

Width : 2

Brightness : 38

Smoothness : 5

سپس گزينه FilterStylizeFind Edges را انتخاب كنيد.

سپس كليد Ctrl+I را بفشاريد تا رنگهاي طرح شما Invert شوند.

حالا دوباره منوي Filter‌ برويد و گزينه BlurRadial Blur را انتخاب كنيد. مقدار Amount‌ را برابر 60 و مقدار Blur Method را برابر Zoom قرار دهيد.

حال كليدهاي Ctrl+L را بفشاريد تا پنجره مربوط به تنظيم Level نمايان شود سپس در محلي كه در شكل روبرو مشخص شده است عدد 60 را وارد كنيد.

حالا دو مرحله قبل (مرحله 9 و 10) را دوباره انجام دهيد اما اين بار مقدار Radial Blur‌ را به 20 و Level را به 200 تغيير دهيد.

حالا به منوي Image‌ رفته و از قسمت Adjustment گزينه Brightness/Contrast‌ را انتخاب كنيد و مقدار Contrast را برابر 30+ قرار دهيد.

 

حال طراحي شما تا حدودي به پايان رسيده است و فقط بايد آنرا رنگي كنيد براي اينكار يك لايه جديد (بالاي همين لايه‌اي كه كارهاي قبلي را بر روي آن انجام داديد) ايجاد كنيد و آنرا از رنگ مورد نظر خود پر كنيد. سپس حالت Blend Mode لايه را در حالت Color‌ قرار دهيد.

اميدوارم اين آموزش مفيد واقع شده باشد. نظرات و پيشنهادات خودتان را براي هرچه بهتر شدن آموزشها در انجمن آموزشهاي فتوشاپ مطرج كنيد.

 
 

به اشتراک بگذارید