حالت شب (Night Mode) می‌تواند الگوی خواب افراد را تغییر دهد

حالت شب (Night Mode) می‌تواند الگوی خواب افراد را تغییر دهد
دانشمندان بر این باورند که بدلیل اینکه نور آبی شباهت زیادی به رنگ‌های گرگ و میش دارد، می‌تواند به مغز ما نشان دهد که شب است.
سایت ترجمه رایت می
سفارش آنلاین ترجمه مقالات و متون تخصصی با خیال راحت
ترجمه زبان
ترجمه زبان انگلیسی , ترجمه زبان آلمانی,ترجمه زبان روسی,ترجمه فیلم,مترجم شفاهی
خودتان را اینجا معرفی کنید

ممکن است چراغ آبی تلفن شما مختل کننده الگوی خواب شما نباشد، یا حداقل به اندازه Night Mode تاثیر نداشته باشد. دانشمندان دریافتند که نگاه کردن به نورهای با رنگ خنک‌تر در عصر و رنگ‌های گرم‌تر در روز "برای سلامتی ما مفید است". به گفته آنها، ساعت بدن از ظاهر کم رنگ و تاریک گرگ و میش برای تعیین زمان خواب استفاده می‌کند.

گفته می‌شود: "فناوری‌هایی وجود دارند، که ما را از در معرض قرار گرفتن نور صفحات محدود می‌کنند. به عنوان مثال، با تغییر رنگ صفحه‌نمایش در دستگاه‌های تلفن همراه، ممکن است پیام‌های اشتباهی برای مغز ما فرستاده شود." این به این دلیل است که تغییرات کوچکی که در میزان روشنایی صفحه ایجاد می‌شود با رنگ‌هایی همراه است که بیشتر به روز شباهت دارد.

پیش از این، اعتقاد بر این بود که نور آبی باعث اختلال در الگوهای خواب ما می‌شود ولی حالت Night Mode در برنامه‌های هر دو تلفن Android و iOS، با طرح‌های رنگی معکوس با هدف تولید فشار کمتربه چشم وباتری‌ها محبوبیت دارد. این محبوبیت در برنامه‌های تلفن همراه و Desktop، در همه چیز از Gmail گرفته تا اینستاگرام و Pinterest و همچنین وب‌سایت‌ها و مرورگرها بسیار دیده شده است.

افسون کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی و فعال در حوزه وب و علاقمند به تکنولوژی‌های جدید وب است که سعی می‌کند مطالب جدیدی که در این زمینه در دنیا منتشر می‌شوند را به زبان فارسی ترجمه و در اختیار کاربران فارسی زبان قرار دهد.

نظرات و سوالات کاربران

هنوز دیدگاه و یا سوالی ارسال نشده است.
هم اکنون شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.