2 راه اساسی برای کار کردن با مشتریان راه دور

2 راه اساسی برای کار کردن با مشتریان راه دور
شما به عنوان یک طراح یا برنامه نویس دوره های مدیریت و کسب و کار ندیده اید و باید برای ارتباط چهره به چهره با مشتری در دوره های خاص شرکت کنید و مهارت های لازم را یاد بگیرید همچنین هنگامی که به صورت ریموت یا از راه دور با مشتری های خود کار میکنید باید نحوه ی برقراری ارتباط با مشتریان را یاد بگیرید، با مجیدآنلاین در این مقاله همراه باشید تا دو قانون برای ارتباط با مشتریان ریموت را یاد بگیرید.
سایت ترجمه رایت می
سفارش آنلاین ترجمه مقالات و متون تخصصی با خیال راحت
دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
حضور و غیاب افق فراویژن
دستگاه حضور و غیاب شرکت افق فراویژن
تصفیه آب پاکاب گستر
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی با بهترین قیمت
نمایندگی کانن
نمایندگی کانن در ایران
خدمات کاشت مو در تهران
انجام بهترین خدمات کاشت مو به روش های جدید و تضمینی در کلینیک طب فروغ سحر
از کجا فالوور واقعی بخریم
معرفی بهترین سایت فروش فالوور
امداد خودرو تبریز
امداد خودرو تبریز مجهز به ماشین های حمل و نقل خودرو و تعمیر در محل با پوشش سراسری در شهر تبریز
هاست ایمیل
هاست ایمیل Smartermail Enterprise نامحدود | بدون محدودیت ارسال روزانه
خودروبر تبریز
خودروبر تبریز مجهز به خودروهای کفی خودروبر آماده خدمت رسانی در تبریز
پرشین فالوور رایگان
فالوور رایگان را از ما بخواهید
زدبورس
آموزش فارکس و سیگنال فارکس زدبورس
خودتان را اینجا معرفی کنید


زمانی که کسب و کار خود را به صورت یک آزادکار یا یک فریلنسر شروع میکنید ممکن است به یک وبسایت نیاز داشته باشید، این یک چیز طبیعی است و یکی از رایج ترین راه ها برای جذب مشتریان ریموت است، تبلیغات در محل نزدیک به شرکت شما باعث آمدن مشتری های محلی به شرکت شما میشود اما یک وبسایت متعلق به کل دنیای وب است، این جمله این معناست که اگر رنک وبسایت شما بهتر شود و معروف تر شوید با مردم زیادی از سراسر جهان ( یا سطح کشور ) در ارتباط خواهید بود و دیگر تنها محدود به یک محله ی خاص نخواهید بود، در این مقاله چند قانون را بررسی میکنیم که شما میتوانید با درنظر گرفتن آنها طریقه ی کارتان با مشتری های ریموت را بهبود ببخشید.

قانون اول : ارتباطی سریع و مناسب داشته باشید !

ارتباطات امروزه بسیار ساده و آسان است، در قدیم تنها راه های ارتباطی تلفن و فکس بودند اما امروزه ابزارهای بسیار متنوع و زیادی است که از طریق آنها میتوانید ارتباط چهره به چهره داشته باشید، حتی میتوانید صفحه ی مانیتور خود را به اشتراک بگذارید و تمام جزئیات را به مشتریتان نشان دهید.

به ایمیل های خود سر وقت جواب دهید !

شما نمیتوانید به صورت 24 ساعته صفحه ی ایمیل خود را باز نگه دارید، اما باید به صورت مدام و در فاصله های زمانی کوتاه ایمیل خود را چک کنید، تا حالا شده به یک شخص ایمیل بزنید و بعد از چند روز جواب بگیرید ؟ این بدترین احساس ممکن است، مخصوصا زمانی که فرد مورد نظر دارد روی چیزی کار میکند که برای شما مهم است.

نکاتی مهم !

به مشتری های خود ایمیل های طولانی همراه با چندین خط سوال و پرسش نزنید و آنها را گیج نکنید، زمانی که مشتری شما یک ایمیل از شما دریافت میکند و میبیند چندین صفحه سوال برای او نوشته اید گیج میشود، سعی کنید هنگام ایمیل زدن قوانین زیر را رعایت کنید :
  • ایمیل هایتان را از حد نرمال طولانی تر نکنید
  • اگر مجبور هستید که یک ایمیل طولانی بزنید سعی کنید آن را به چند بخش تقسیم کنید
  • سعی کنید اسکرین شات هایی در اختیار مشتری بگذارید تا تصور انچه میگویید برای او راحت تر شود
  • اطلاعات شخصی و غیرضروری خود را لازم نیست درون ایمیل قرار دهید

تماس تلفنی بگیرید !

از اینکه به مشتری خود زنگ بزنید و با او صحبت کنید خجالت نکشید، هر زمان که نیاز بود به مشتری خود زنگ بزنید و در مورد جزئیات با او صحبت کنید و اون را در جریان اتفاقاتی که در حال رخ دادن است بگذارید، تنها به ایمیل و اسکایپ تکیه نکنید، گاهی نیاز است که از تلفن استفاده کنید و با مشتری های خود صحبت کنید.

کار خود را به خوبی انجام دهید !

برای مشتری های ریموت همان برخوردی را داشته باشید که هنگام مراجعه مشتری های حضوری دارید، کارتان را به همان خوبی انجام دهید، به این دلیل که مشتری ریموت را نمیبینید سعی نکنید که از زیر کار در بروید یا اینکه کار ناقص و بدون کیفیت تحویل دهید.

قانون دوم : پرداخت را چند مرحله ای کنید !

همه ی برنامه نویس ها و طراحان دوست دارند که پول خود را به صورت کامل بگیرند، هیچ کسی دوست ندارد هنگامی که کار را به درستی انجام میدهد حق الزحمه خود را دریافت نکند، برای پرداخت های مشتری های خود به نکات زیر توجه کنید.

چند مرحله ای کردن پرداخت !

سعی کنید پرداخت را چند مرحله ای کنید، برای مثال انتظار نداشته باشید تمام پول را ابتدا بگیرید، در ابتدا یک بخشی از پول را بگیرید، پس از انجام عملیات های مختلف یک بخش دیگر پول را بگیرید و سعی کنید این مراحل  را تا 2 الی 3 مرحله افزایش دهید. این کار چندین دلیل دارد، اول اینکه باعث میشود مشتری های شما به صورت کاملا فعال روی پروژه حضور داشته باشند، همچنین شما زمان زیادی را روی یک قسمت کار نمیگذارید و سعی میکنید تمام کار را به صورت متعادل انجام دهید، همچنین ممکن است مشتری شما در شروع پروژه تمام پول را نداشته باشد و با این کار مشتری خود را تنگنا قرار نمیدهید، همچنین مطمئن هستید بابت کاری که انجام داده اید پول لازم را گرفته اید و اگر زمانی ادامه ی کار کنسل شود میدانید که ضرر نکرده اید.

قرارداد داشته باشید !

این کار ممکن است کمی سخت باشد اما مزیت های مناسبی برای شما دارد، میتوانید یک نسخه از قرارداد را برای مشتری فکس کنید یا حتی به صورت پیشرفته تر میتوانید از امضاهای آنلاین دیجیتال استفاده کنید، به این دلیل که کار شما به صورت آنلاین و ریموت است نباید قرارداد بستن را فراموش کنید، قرارداد باعث میشود هر دو طرف معامله از انجام معامله اطمینان داشته باشند، همچنین میتوانید از EchoSign که محصول شرکت ادوبی است برای این کار استفاده کنید.

وب سایت ها و فایل ها !

توجه داشته باشید هیچگاه همه ی فایل ها و وب سایت ها را تا زمانی که همه ی پول را دریافت نکرده اید ندهید، یعنی تا زمانیکه مطمئن نشدید تمام پول را میگیرید تمام امکانات را در اختیار مشتری نگذارید، مشتری ها اگر همه ی چیزی را که نیاز دارند داشته باشند دیگر به شما پولی نمیدهند، این مسئله شاید باعث ناراحتی شود اما در اکثر پروژه ها اتفاق می افتد، برای مثال به عنوان نشانه ای از پیشرفت کار یک عکس با رزولوشن پایین بفرستید، این تکنیک خصوصا برای کسانی که در زمینه ی گرافیک و چاپ کار میکنند مفید است، یک عکس با کیفیت پایین بفرستید و زمانی که پول را دریافت کردید عکس با کیفیت بالا را بفرستید، برای وبسایت ها نیز میتوانید یک نسخه ی دمو در ساب دامین وبسایت خود بالا بیاورید و آن را به مشتری نشان دهید.

ارسال فایل هایی با حجم بالا !

این مشکل ممکن است به تکرار برای شما به وجود آید، برای مثال نمیتوانید فایل هایی با حجم بالا را برای مشتریانتان ارسال کنید، در این مواقع میتوانید از سایت هایی مثل Dropbox استفاده کنید.

نتیجه گیری

کار کردن با مشتریان ریموت نباید باعث سراسیمه شدن و گیج شدن شما شود، میتواند بسیار درست و کامل نیز پیش برود، فقط باید جلوی بسیاری از مشکلات که قابل پیش بینی هستند را بگیرید.

محمد یه دانشجوی فناوری اطلاعات هست که از سال 92 فعالیتش رو شروع کرد، در حال حاضر در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب و اندروید و شبکه های ارتباطی سیسکو فعالیت میکنه .

نظرات و سوالات کاربران

هنوز دیدگاه و یا سوالی ارسال نشده است.
هم اکنون شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.