کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

گل يخي

 

 

به نام خدا

 

   مشخصات آموزش

  ايجاد گل يخي نـــــــــام آموزش :
  انجمن هاي تخصصي مجيدآنلاين منبـــــــع آموزش :
  ALI_TAKHTI نويسنده آموزش :
  mostafa_az ويــرايش آموزش :
 

1) خوب اول يك فايل جديد در اندازه دلخواه خودتون باز و رنگ صفحه تون رو سياه انتخاب كنيد . سپس با ابزارهاي موجود در نوار ابزار ( با هر وسيله اي كه خواستيد ) شكل زير رو رسم كنيد و اون رو به رنگ سفيد در بياريد .

 

   عكس شماره 1

 

2) بر روي كار  فيلتر motion blur رو از مسير filter--> blur--> motion blur اجرا كنيد ( دقت كنيد جايي از كار به شكل انتخاب شده نباشد ) .

 

   عكس شماره 2

 

3) بر روي كار فيلتر find edge از مسير filter--> stylize--> find edge اجرا كنيد .

 

   عكس شماره 3

 

4) خوب حالا به جاي حساس كار ميرسيم، با ابزار pen tool شكل خودتون رو به دقت انتخاب كرده و اون رو بر روي يك لايه جديد قرار دهيد ( رنگ لايه جديد سياه باشد و شكل كريستالي ما روي لايه جديد بيفتد ) .

 

   عكس شماره 4

 

5) خوب حالا مسير زير را طي كنيد adjust---> variations و در پنجره باز شده رنگها رو تعديل كنيد تا به شكل و رنگ دلخواهمون برسيم .

 

   عكس شماره 5

 

   عكس شماره 6

 

6) خوب حالا ميخواهيم كارمون طبيعي تر و در واقع سه بعدي بشه، از روي لايه يك ( كريستال ) ، يك كپي ميگيريم ( duplicate layer1 ) حالا اين لايه را نسبت به لايه قبل تغيير مكان ميدهيم تا به شكل نشان داده شده دست پيدا كنيم ( اين قسمت حالت شخصي و دلخواه داره در واقع نميتونيم بگيم همه گلها بايد شبيه هم باشند پس دستتان باز است ) .

 

   عكس شماره 7

 

7) خوب دوستان كار تقريبا تمام شده فقط مرحله  6 را چند بار تكرار كنيد تا به تعداد بيشتري كريستال دست پيدا كنيم و به ترتيب به سليقه خودتون اونها رو كنار هم بچينيد تا شكل تقريبي زير به وجود بياد .

 

   عكس شماره 8

 

نكته : ميتونيد براي تنظيم اين كريستالها در كنار هم از edit / transform / perspective هم استفاده كنيد .

 

تمامي حقوق اين مقاله آموزشي محفوظ و متعلق به سايت مجيدآنلاين ميباشد .

 
 

به اشتراک بگذارید