کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

ساخت سر بکار رفته در هدر سايت مجيدآنلاين

به نام خدا

مشخصات آموزش

ساخت سر بکار رفته در هدر سایت مجیدآنلاین نـــــــــام آموزش :
  انجمن هاي تخصصي مجيدآنلاين منبـــــــع آموزش :
  abtin_khosravi نويسنده آموزش :
  mostafa_az ويــرايش آموزش :

سلام و خسته نباشيد . نمي دونم به دردتون ميخوره يا نه ولي اینم آموزش سر به کار رفته در هدر سایت مجیدآنلاین . اميدوارم که بدردتون بخوره .
اول يک فايل جديد در اندازه دلخواه ايجاد کنيد ( هر سایزی دوست داشتین ) و يک لايه جديد درست کنيد . حالا ابزار pen tool رو انتخاب کنيد . و در جاهايي که فکر ميکنيد سر بايد داراي قوس باشه نقاط رو قرار بديد .

عكس شماره 1

حالا در همون ابزار Add anchor point رو انتخاب کنيد و در قسمت سر که گودي داره و ميبينين خطي خيلي طولاني داره يک نقطه بذاريد و اونو به سمت بالا بکشيد تا کمي قوس پيدا کنه . حالا convert point tool رو انتخاب کنيد و در طرف خط رو که زاويه دار شده صاف کنيد ( براي اينکار روي نقطه واقع در سمت چپ و سمت راست نقطه جديدي که گذاشتين کليک کنيد و اونهارو بکشيد ,  بطوري که خميده بشن و تا حدي که با نقاط ديگه فيکس بشه و داراي زاويه تند نباشه .

عكس شماره 2

با همون ابزار بقيه نقطه ها رو هم خم کنيد سر آدم شما بخوبي واضح باشه . يعني بايد يک همچين شکلي ايجاد بشه :

عكس شماره 3

حالا تنها کاري که مي کنين به پلت path برید و گزینه fill path رو پیدا کنید  .رنگی رو که میخواین سر اون رنگی باشه ( من از F3F3F3 استفاده کردم ) انتخاب کنید و حالا گزینه fill path رو بزنید . حالا ابزار brush رو انتخاب کنید و سایز اونو برابر 1 قرار بدید . رنگ foreground color رو دوباره تغییر بدید و اینبار رنگی پر رنگتر از قبلی انتخاب کنید ( من از A3A3A3 استفاده کردم ) و در همون پلت و در کنار گزینه fill path گزینه stroke path رو پیدا می کنید . اونو بزنید تا دور کار هم با رنگ دلخواهتون کادر بندی بشه .

عكس شماره 4

شما مراحل اصلی کار رو پشت سر گذاشتین . بقیه کار استفاده از ابزار براش و سایه گذاریه  .اگه این قسمت رو با دقت و ظرافت انجام بدید میشه گفت کار تموم شده است .
حالا روی لایه تون در پلت لایه ها ctrl+کلیک کنید تا سر بصورت انتخاب شده در بیاد . یک لایه جدید روی اون درست کنید و ابزار brush رو انتخاب کنید . یکی از براشهای دارای گوشه نرم ( از A3A3A3 هفتمی به بعد ) رو انتخاب کنید و سایز اونو به نسبت سری که ساختین تغییر بدین ( بزرگ کنین ) و رنگ اونو به رنگی در بیارید که باهاش دور کار رو کادر بندی کردید .
و خیلی محتاط به جاهایی که سایه نیاز دارن سایه بدید . ناحیه اصلی همون پشت سر هستش ولی اگه خواستید اون خط جدا کننده رو هم بکشید ( اینکار رو هم با ابزار pen tool و رنگ مشکی درست کردم ) اونجا هم سایه بدید . حالا با ابزار پاک کن و گوشه های سخت قسمت های اضافه بیرون زده از طرف دیگر اون خط کوچک رو پاک کنید . حالا opacity لایه رو اونقدر تغییر بدید تا به سایه ای که میخواید برسید . ولی احتمالا همون رنگ شما رو راضی میکنه . حالا یک لایه جدید درست کنید . رنگ مشکی و سری براشهای square ( مربعی شکل ) رو انتخاب کنید و یکی از براشهای بشکل مربع رو انتخاب کنید . سایز اونو کوچک کنید تا حدی که کمی شبیه دایره به نظر بیاد . حالا دو تا نقطه در دو طرف اون خط بذارید تا شبیه دو تا اتصال دهنده ( شاید پیچ شاید هم میخ ) به نظر بیاد . یک لایه دیگر زیر این درست کنید و با رنگ سفید پیشونی رو سایه بدید . میخوایم پیشونی دارای رنگ روشنتر باشه پس حساسیت بخرج ندین .
البته برای بینی یک نقطه با همون رنگ کذایی (  A3A3A ) بذارید با ابزار smudge tool و مقدار 40 - 60 , سایز 3 - 5 اونو بکشید . میبینید که عینا همین حالت بدست میاد . ( شرمنده که من برای این قسمتها عکس کمی گذاشتم ولی بیشتر اینها رو باید بصورت تصویر متحرک نشون داد که از عهده من یکی خارجه . تا وانجا که بتونم واضح توضیح میدم ) .
حالا ابزار براش رو انتخاب کنید . رنگ سفید . حالت color dodge و در جای گونه دو کلیک کنید تا برجسته تر به نظر بیاد .

عكس شماره 5

حالا مسیر Image>Adjustment>Hue/Saturatin رو دنبال کنید . گزینه colorize رو فعال کنید و با دو گزینه بالا اونقدر کار کنید تا رنگی شبیه فلز بدست بیارید . من رنگ خاصی رو پیشنهاد نمی کنم چون ممکنه بخواید رنگهای دیگر رو تجربه کنید .
حالا به مسیر Image>Adjustment>Brightness and Contrast برید و گزینه پایینی رو زیاد کنید تا رنگی شبیه این بدست بیاد : ( بازم میگم اختیاریه ) و  ok رو بزنید.

عكس شماره 6

باورم نمیشه تموم شد !!!

عكس شماره 7

تمامي حقوق اين مقاله آموزشي محفوظ و متعلق به سايت مجيدآنلاين ميباشد .

به اشتراک بگذارید