کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

استفاده از چند فيلتر در حالت Quick Mask

 

 

به نام خدا

 

   مشخصات آموزش

  استفاده از چند فيلتر در حالت Quick Mask نـــــــــام آموزش :
  انجمن هاي تخصصي مجيدآنلاين منبـــــــع آموزش :
  nemesis نويسنده آموزش :
  mostafa_az ويــرايش آموزش :
 

1- شما مي توانيد يك مربع بكشيد و دكمه Quick Mask را كليك كنيد. بعد از اينكار به فيلتر Plastic wrap در منوي Artistic رفته و همان تنظيمات پيش فرض را قبول كنيد (البته به نظر من اين جوري بهتره) . بعد هم OK  كنيد و سپس از حالت Quick Mask خارج شويد و داخل محدوده انتخاب شده رنگ بريزيد. بايد يك چنين شكلي ديده باشيد (كه البته من در اينجا از رنگ آبي استفاده كرده ام):

 

   عكس شماره 1

 

2- يك شكل ديگه اي كه مي تونيم درست كنيم اينه كه از فيلتر Bas Relief در شاخه Sketch استفاده كنيم. براي اينكار همان مراحل بالا را تا قبل از ايجاد فيلتر ادامه دهيد. بعد از اين كار فيلتر Bas Relief را كليك مي كنيم. البته با اين تنظيمات كه قسمت نور (light) بايد به گزينه Bottom Right تغيير پيدا كنه و Detail و Smoothness را بايد بستگي به نيازتان تغيير دهيد ولي براي اينكه يه شكل خوب از آب دربياد مانند شكل زير تنظيم كنيد.

 

   عكس شماره 2

 

بعد از اين كه كارهاي بالا انجام شد Ok را كليك مي كنيم. سپس از حالت Quick Mask خارج مي شويم و داخل محدوده انتخاب شده را با رنگ دلخواه پر مي كنيم. شكلمان بايد مانند شكل زير شده باشد.

 

   عكس شماره 3

 

3- خوب سومين جلوه اي كه مي توانيم انجام بديم اينه كه اين دفعه از فيلتر Stained Glass استفاده كنيم. براي اينكار به شاخه Texture رفته و بر روي گزينه Stained Glass كليك مي كنيم. سپس بايد تنظيمات آن را انجام بديم. مقدار Cell Size آن به اندازه اون مربعي كه كشيدين بستگي داره هر چي مربع بزرگتر باشه بايد Cell Size را بزرگتر كنيم و هر چه مربع كرچكتر باشه بايد كمتر انتخاب كنيم و بايد دقت داشته باشيد كه شكل متناسب با فيلتر انتخاب باشه مثل كفه ترازو . و اما مقدار Border Thickness را بايد تا آخر كمش كنيم تا حداقل فاصله بين Cell هايمان ايجاد شود . و بالاخره مهمترين قسمت كار كه نقش خيلي مهمي در زيباتر شدن اين شكل ايفا مي كنه Light Intensity هستش كه بايد زياد باشه (مثلا تا يكي دو مقدار مونده به آخرين حدش). خوب حالا OK مي كنيم و تصويرمان را از حالت Quick Mask بيرون مي آوريم و داخل محدوده اي كه انتخاب شده است را با رنگ دلخواه پر مي كنيم. به اين ترتيب تصويري كه به دست مي آيد بايد مانند شكل زير شده باشه .

 

   عكس شماره 4

 

شما هم يكم فيلترها رو دستكاري كنين . شايد به جلوه هاي جالب تري برسين .

 

تمامي حقوق اين مقاله آموزشي محفوظ و متعلق به سايت مجيدآنلاين ميباشد .

 
 

به اشتراک بگذارید