کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

نوشته لیمویی

1

 

برای شروع یک فایل در اندازه های 400*400 ایجاد کنید با پس زمینه سفید ، بعد با ابزار متن ( Text tool ) و با یک فونت درشت و سایز بزرگ متن خودتان را تایپ کنید. من از فونت Impact با سایز 180 استفاده کردم. ( در انتخاب فونت شما مختارید که هر فونتی را که دوست دارید انتخاب کنید منتها بهتر هستش که از یک فونت درشت استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید ). بعد از تای÷ کردن متن مورد نظرتان لایه را Rasterize کنید.

 

 

2

 

دقت کنید که لایه متن شما فعال باشد ، بعد یک لایه جدید بالای لایه متن ایجاد کنید (مطمین بشید که لایه جدید درست بالای لایه متن قرار داره) اسم لایه جدید را سایه یا Shadow بگذارید.در حالی که لایه جدید یا Shadow فعال است دکمه Ctrl را پایین نگه داشته و بر روی لایه متن کلیک کنید تا انتخاب شود. بعد به مسیر Select>Modify>Contract بروید و برای آن مقدار 5 پیکسل را انتخاب کنید. اینکار باعث میشود تا از محدوده انتخاب 5 پیکسل کم شود.

.

 

3

 

حالا به ترتیب دکمه های D و X را فشار دهید تا رنگ سفید به عنوان رنگ پیش صحن یا Foreground انتخاب شود ، بعد با ابزار سطل رنگ ( Paint Bucket ) محدوده انتخاب را با رنگ سفید پر کنید. بعد Ctrl+D را بزنید تا لایه از حالت انتخاب خارج شود. (تصویر شما هم باید مانند تصویر بالا باشد)

 

4

 

دقت داشته باشید که هنوز لایه Shadow فعال است (دقت کنید! انتخاب نه! فعال ) به مسیر Filter>Blur>Gaussian Blur رفته و مقدار 5.5 را برای شعاع  وارد کنید، توجه داشته باشید که این مقدار به اندازه و سایز متن شما بستگس دارد و این خود شما هستید که میتوانید بهترین میزان را برای شعاع انتخاب کنید.

 

 

5

 

دقت کنید که لایه Shadow هنوز فعال باشد بعد با دابل کلیک بر روی لایه مورد نظر در پالت لایه ها به پانل Layer Style بروید و تنظیمات را مانند شکل زیر انجام دهید ، برای قسمت Gloss Counter از شکل زیر استفاده کنید. (تمامی تغییرات را مانند شکل زیر انجام بدید)

Cave Deep

 


 

 

6 

 

بعد از تنظیمات Layer Style تصویر شما باید شبیه تصویر بالا باشد. حالا ما باید دو لایه را با هم ادغام یا Merge کنیم ( Shadow , Text Layer ) .(برای اینکه توضیحات طولانی نشه دقت داشته باشید که بعد از ادغام اسن لایه شما باید Text باشه ! مثلا در مورد من پس از ادغام اسم لایه من Sayan بود.)

این قسمت خیلی مهم است ولی در عین حال ساده ! پس من توضیح بیشتری نمیدم ! 

 

7

 

حالا یک لایه جدید بالای تمامی لایه ها ایجاد کنید و نام آن را Color بگذارید، در حالیکه این لایه فعال است دکمه Ctrl را پایین نگه داشته و بر روی لایه متن کلیک کنید تا انتخاب شود ، بعد با یک رنگ زرد یا نارنجی محل انتخاب شده را پر کنید. بعد از آن حالت لایه را به Overlay تغییر دهید (Blending=Overlay)

برای اینکه متوجه شوید جای لایه ها درست است به تصویر زیر نگاه کنید.

 

8

 

از لایه متن خود یک کپی بگیرید ، برای اینکار لایه متن را بر روی آیکون  ایجاد لایه جدید بکشید. لایه ایجاد شده به این نام ایجاد میشود : Text Copy . این لایه باید بین لایه Color و لایه Text قرار بگیرید (به تصویر بالا نگاه کنید)

 

 9

 

در حالی که لایه Text Copy شما فعال است به مسیر : Filter>Sketch>Bass Relief بروید و بدون اینکه مقادیر را تغییر دهید آن را بر روی لایه اعمال کنید. تصویر شما باید مانند تصویر بالا باشد.

 

10

حالا حالت بلندینگ لایه Text Copy زا به Overlay نغییر دهید و میزان Opacity آن را 20% کاهش دهید تا به 80% برسد. تنها کار باقی مانده تنظیمات رنگ و یک کم خرده کاری است.

 

11

 

یکی از این خرده کاری ها اضافه کردن مقداری پارازیت به لایه است ، برای اینکار به مسیر Filter>Noise>Add Noise بروید و تنظیماتی را که در عکس بالا میبینید اعمال کنید.

 

12

 

یکی دیگر از جزییات اضافه کردن حاشیه به لایه است (Border) برای اینکار لایه پس زمینه را انتخاب کنید و در حالی که این لایه فعال است بر روی آیکون لایه جدید کلیک کنید تا یک لایه ایجاد شود، نام این لایه را Border بگذارید (به شکل مرحله بعد نگاه کنید تا متوجه شوید که این لایه کجا باید قرار بگیرد) بعد در حالی که این لایه هنوز فعال است دکمه Ctrl را نگه داشته و بر روی لایه متن کلیک کنید تا انتخاب شود، بعد به مسیر Select>Modify>Expand رفته و مقدار 1 را برای آن وارد کنید.بعد محل انتخاب حاشیه را با رنگ سیاه پر کنید.حالا با فشردن Ctrl+D لایه را از حالت انتخاب خارج کنید یا به اصطلاح ساکت کنید.

 

 13

 

 

 

14

 

کار ما تمام شد برای تغییر رنگ افکت به لایه Color بروید و با فشردن Ctrl+U به پانل Hue/Saturation بروید و رنگ سبز را بر روی لایه اعمال کنید تا مانند شکل بالا شود !

نکته : برای بهتر شدن این افکت شما میتوانید هنگام وارد کردن پارازیت از تکنیک های دیگری مثل Bass Relief و Craquele برای شالوده (Texture) استفاده کنید.

 

طرحهایی که در پایین میبینید فقط با رنگهای متفاوت ایجاد شده تا شما اهمیت رنگ را در این طرح بهتر درک کنید.

 

 

به اشتراک بگذارید