کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

نوشته سمي

 

 

 

Toxic Text

در اين آموزش شما ميتوانيد پس از انجام يك سري عمليات كه تقريبا سطح متوسطي دارند يك نوشته بسيار جذاب كه به قول معروف به آن نوشته سمي ميگويند ايجاد كنيد.

در اين آموزش شما علاوه بر اينكه ميتوانيد اين متن جالب را ايجاد كنيد با امكان Quick Mask آشنا ميشويد كه در خيلي از جاها بدرد شما خواهد خورد.

همچنين اين آموزش فقط براي متن متن نيست يعني شما ميتوانيد اين افكت را بر روي چيز هاي مختلفي اعمال نماييد.

كار نهايي شما يك چيزي شبيه طرح زير خواهد شد:

 

 
 

ابتدا يك فايل جديد در فتوشاپ ايجاد كنيد. و در آن متن خود را تايپ كنيد. رنگ براي ما اهميتي ندارد زيرا شكل متن ما از بين خواهد رفت.

سپس بر روي لايه متن خود يك بار Right Click كنيد و سپس از منويي كه بازميشود گزينه Rasterize Layer را انتخاب كنيد تا اليه متن شما render شود.

سپس از پنل Tools گزينه Quick Mask‌ را انتخاب كنيد. و يا اينكه كليد Q را بفشاريد.

 

سپس با فشردن كليد B ابزار Brush Tool را انتخاب كنيد. سپس از منوي Window گزينه Brushes را انتخاب كنيد تا پنل آن نمايش داده شود. سپس تنظيمات آنرا مانند زير كنيد. توجه داشته باشيد براي آوردن Brush هايي به شكل زير بر روي فلش كوچكي كه كنار Brushes وجود دارد كليك كنيد و از منويي كه باز ميشود گزينه Special Effect Brushes را انتخاب كنيد .

سپس كليد ماوس را پايين نگاه داريد و بر روي متن خود بكشيد تا متن شما خط خطي شود و بر روي آن مانند شكل روبرو طرحهايي ايجاد شود!

حالا دوباره كليد Q را بفشاريد تا از حالت Quick Mask خارج شويد. ميبينيد كه بعضي از قسمتهاي طرح شما به حالت انتخاب شده در آمده اند.

حالا كليد Ctrl+Shift+I را بفشاريد تا محيط انتخاب شده شما Invert شود.

سپس كليد Delete را بفشاريد تا محيط هاي انتخاب شده حذف شوند. اين كار را بسته به مقدار نياز خود انجام دهيد من 3 بار كليد Delete را زده ام يعني 3 بار دستور حذف كردن را صادر كردم.

سپس بر روي لايه خود 2 بار كليك كنيد تا پنجره Style هاي لايه نمايش داده شود. ابتدا بر روي گزينه Drop Shadow كليك كنيد و تنظيمات آنرا هيچ تغييري ندهيد. سپس بر روي گزينه Bevel and Emboss كليك كنيد و تنظيمات آنرا مانند زير نماييد:

Style : Inner Bevel

Technique : Smooth

Depth : 1000

Direction : Up

Size : 2

Soften : 0

Gloss Contour :

سپس بر روي گزينه Color Overlay كليك كنيد و رنگ سبزي با شماره 00FF00 انتخاب كنيد.

حالا براي زيبا تر شدن كار بر روي گزينه Stroke كليك كنيد و سايز آنرا برابر 1 قرار دهيد و رنگ مورد علاقه خود را انتخاب كنيد. من در اينجا شماره رنگ 145300 را انتخاب كرده ام.

 

طرح ما هم اكنون آماده شده است. حالا ميتوانيد از طراحي خود لذت ببريد (;

 

 

 
 
 

به اشتراک بگذارید