کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

نوشته آبكي

chrome Text

در اين درس شما طريقه ساخت chromeText را در فتوشاپ ياد ميگيريد.

توجه داشته باشيد تمامي مراحلي كه در اين درس ذكر مي شوند بر حسب قسمتهاي موجود در فتوشاپ 7 مي باشد كه با كمي تفاوت ديگر فتوشاپها نيز همين قسمتها را نيز در بر دارند.

شما خودتان مي توانيد مقادير ذكر شده در اينجا را برحسب مورد نياز و علاقه خود تغيير دهيد , اين مقادير فقط براي مثال مي باشد.

اين آموزش از سايت مشابه خارجي دريافت شده و با يكسري تغييرات به زبان فارسي ترجمه شده است از شما تقاضا دارم چنانچه از اين آموزش در جايي ديگر ميخواهيد استفاده نماييد حتما نام و آدرس اين سايت را نيز قيد نماييد.

طرح شما پس از طراحي مي بايست مانند شكل روبرو شود >>>

براي شروع كار يك فايل با اندازه 200×200 و با 72dpi و حالت رنگ RGB و Transparent ايجاد نماييد.

عكس شماره يك

متن خود را تايپ نماييد . سپس با پايين نگاه داشتن كليد Ctrl بر روي لايه متن خود كليك نماييد تا متن انتخاب شود. حال يك لايه جديد درست كنيد و در آن لايه با شماره رنگ #595959 محل انتخاب شده را رنگ نماييد.

عكس شماره دو

سپس با شماره رنگ #262626 در همان لايه اي كه قرار داريد به محل انتخابي خود با مقادير زير Stroke دهيد:

EditStroke

With: 5px

Location : Inside

عكس شماره سه

سپس يك لايه جديد ايجاد نماييد. بعد از آن به قسمت SelectModifyContract برويد و مقدار 12 را وارد نماييد (اين مقدار بستگي به قطر متن شما دارد كه مي توانيد آنرا به ميل خود تغيير دهيد) . جال در لايه جديدي كه ايجاد نموديد محل انتخابي را با رنگ سفيد پر نماييد. حال متن را از حالت انتخاب در آوريد (Ctrl+D)

عكس شماره چهار

حال به قسمت FiltterBlurGaussian Blur رفته و مقدار 5px را وارد نماييد. بعد حالت (mode) لايه را از normal به حالت Overlay تغيير دهيد. بعد لايه متن خود را (شكل شماره دو) را با پايين نگاه داشتن كليد Ctrl و كليك بر روي لايه متن آنرا انتخاب كنيد و سپس به پنل Channels رفته و بر روي كليد Save selection as channel كليك نماييد ().

بعد از روي لايه جديد كه ساخته شد (Alpha1) يك لايه ديگر درست نماييد . براي اين كار لايه Alpha1 را گرفته و بر روي كليد Create new channel بكشيد و سپس رها نماييد. ( يا اينكه بر روي لايه كليد سمت راست ماوس را بفشاريد و از منويي كه باز مي شود گزينه Duplicate channel را انتخاب نماييد)

حال عمليات زير را بر روي اين لايه اعمال نماييد:

FilterBlurGaussian Blur > 9 pixels
FilterBlurGaussian Blur > 6 pixels
FilterBlurGaussian Blur > 3 pixels
FilterBlurGaussian Blur > 1 pixel

براي ديدن عكس در اندازه بزرگتر اينجا كليك كنيد

حال به پنل Layres بازگرديد. لايه متن خود را انتخاب نماييد و به قسمت FiltterRenderLighting Effects رفته و مطابق شكل روبرو عمل نماييد >>>

عكس شماره پنج

جالا دوباره كليد Ctrl را پايين نگاه داريد و بر روي لايه متنتان كليك كنيد تا انتخاب شود. حال به گزينه SelectModifyContract را انتخاب نماييد و مقدار 1px را وارئ كنيد. حال كليدهاي Ctrl+Shift+I را بفشاريد كه حالت انتخابي شما بر عكس شود سپس كليد Delete را بفشاريد تا اضافه هاي لايه پاك گردد. حال Ctrl+D را بفشاريد تا لايه Deselect شود.

براي ديدن عكس در اندازه بزرگتر اينجا كليك كنيد

حال بر روي كليدCreate new fill or adjustment layer () كليك نماييد و از منويي كه باز مي شود گزينه Curves را انتخاب نماييد. تنظيمات پنجره محاوره اي كه باز مي شود را مطابق شكل روبرو تنظيم كنيد >>>

براي ديدن عكس در اندازه بزرگتر اينجا كليك كنيد

سپس دوباره بر روي كليدCreate new fill or adjustment layer كليك كنيد و دورباره گزينه Curves را انتخاب نماييد و مقادير آنرا مانند شكل روبرو تنظيم كنيد >>>

كار نهايي

خب حالا ديگر كار ساخت chromeText ما تمام شده است.

چنانچه مايل به تعويض رنگ باشيد مي توانيد لايه متن را انتخاب نماييد و از Create new fill or adjustment layer گزينه Hue/Saturation را انتخاب نماييد و با چك مارك زدن گزينه colorize در پنجره Hue/Saturation رنگ مورد دلخواه خود را انتخاب نماييد.

مثلا با وارد كردن اعداد زير مي توانيد طرحي مانند شكل روبرو ايجاد نماييد:

Hue : 0

Saturation : 57

Lightness : +51

به اشتراک بگذارید