کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

نوشته یخ زده


1

 

برای شروع پس زمینه را با رنگ سیاه پر کنید و متن مورد نظرتان را با رنگ سفید روی آن بنویسید ( من از فونت New Brilliant استفاده کرده ام با اندازه 80pt ). حال لایه متن را Rasterize کنید و بعد آن را با پس زمینه یا Background ، ادغام کنید (Merge).

  • حالا با استفاده از ابزار عصای جادویی (Magic wand tool) بر روی پس زمینه کلیک کنید تا حالت انتخاب ایجاد شود.
  • حالا به مسیر Filter>Pixelate>Crystalize رفته و مقدار 7 را برای آن وارد کنید و آن را بر روی تصویر اعمال کنید.

 

2

 

حالا Ctrl+Shift+I را بفشارید تا انتخاب وارونه شود.
بعد به مسیر
Filter>Noise>Add Noise رفته و مقدار %70 را برای Amount وارد کنید.
فراموش نکنید که
Gaussian را انتخاب کرده باشید و Monochromatic را تیک بزنید.

3

انتخاب شما همچنان باید فعال باشد، به مسیر Filter>Blur>Gaussian Blur رفته و مقدار 2 را برای Radius قرار دهید و بعد آن را بر روی تصویر اجرا کنید.

4

حالا Ctrl+M  را فشار دهید تا پنجره خط منحنی باز شود، سعی کنید خطی مانند چیزی که در تصویر سمت راست می بینید ایجاد کنید. ولی اگر نتوانستید نگران نباشید فقط سعی کنید نزدیکترین و بهترین حالت شبیه به این را ایجاد کنید. بعد از انجام کار OK را بزنید.

   5

 

خوب در این مرحله ما باید فیلتر باد را بر روی تصویر اعمال کنیم، ولی قبل از آن باید تمام تصویر را بچرخانیم باری اینکار به مسیر Image>Rotate Canvas>90° CW رفته تا تصویر به همین میزان بچرخد. بعد از آن به مسیر Filter>Stylize..>Wind رفته تا فیلتر باد را بر روی تصویر اعمال کنیم. نیازی به تغییر مقادیر نیست، آنها را همان گونهکه هستند بر روی تصویر اعمال کنید.

خوب حالا تصویر شما باید شبیه تصویر سمت راست شده باشد، تنها چیزی که مانیاز داریم این است که تصویر را معکوس حالت فعلی بچرخانیم تا به حالت طبیعی خود باز گردد.

برای این کار به مسیر Image>Rotate Canvas> 90° CCW بروید تا موقعیت تصویر به حالت قبلی باز گردد.

 

   6 

 

 و اما در آخر به مسیر Image>Adjust>Hue Saturation بروید و مانند تصویر تنظیماتش را تغییر دهید، فراموش نکنید Colorize را تیک بزنید. بعد ok را بفشارید.

خوب کار ما تمام شد. تصویر آماده است، فقط مقداری از جزییات مانده که خودتان به دلخواه میتوانید آن را اضافه کنید. مانند تصویر مرحاه بعد.

   7

 برای اینکه مقداری درخشندگی یا همان نقاط نورانی بر روی متن ایجاد کنید، ابتدا قلم AssortedBrushes.abr خود را بار کنید (load) بعد با استفاده از حالت اسپری(Airbrush) و رنگ سفید مقداری نقطه در بالای متن خودتان ایجاد کنید.( نمونه ای از نوع قلم در تصویر 2 مشخص شده که می توانید به دلخواه از هر کدام از دو قلم مشخص شده استفاده کنید).
در زیر چند نمونه از این افکت را می بینید. خوب امیدوارم که از این آموزش استفاده کرده باشید، اگر مشکلی داشتید با من تماس بگیرید.
Ghamnevis

 

   

به اشتراک بگذارید