کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

طراحي سيب كريستالي

به نام خدا

آموزش طراحي سیب

سلام . اینم آموزش طراحی یه سیب کریستال زیبا .

یه صفحه با سایز 500 در 500  البته با پس زمینه مشکی ایجاد کنید .

حالا به Filter>Render>Lighting effect  برید و شبیه شکل زیر بر روی عکستون کار کنید .

( میتوانید در قسمت Style گزینه Crossing را انتخاب و انتخاب رنگ و بقیه تنظیمات به عهده خودتون . یا اینکه در قسمت Style گزینه Blue Omni را انتخاب و در قسمت Light type گزینه Spotligt را انتخاب کنید و تنظیمات و رنگش به عهده خودتون . )

حالا ابزار Pen tool را انتخاب کنید البته با این تغییری که در شکل میبینید . (در همون لایه بک گراند . البته نباید لایه قفل باشه)

یک شکل سیب ایجاد کرده مثل شکل زیر و سپس بر روی شکلتون راست کلیک کنید و گزینه Make Selection را انتخاب کنید . سپس به قسمت Channels برید Create new channel را که در قسمت پایین است را بزنید . سپس ناحیه انتخابی را با رنگ سفید پر کنید .

حالا به پنل Layer برگردید البته از حالت انتخاب خارج نشید . به لایه Background  برید و سپس  Ctrl+U را بزنید . سپس اونو هر جور که حال میکنید تنظیم کنید . البته Colorize را فعال نکنید و با تنظیمات lightness و saturation ور برید .

سپس Ctrl+D را بزنید .

حالا شکلی مثل شکل زیر ایجاد کنید . میتونید این کار را با ابزار Lasso tool  انجام دهید . میتونید یه کم همFeather  بهش بدید. دقت کنید که باید قسمتی از اون در داخل شکل سیب باشه یه کم سخته ولی میشه .

حالا به پنل Channel برید و Ctrl+Shift+Alt را نگه دارید و بر روی اون لایه ای که قبلاً ساختیم (Alpha 1  ) کلیک کنید .

حالا یه لایه جدید ایجاد کنید و اونو با رنگ سفید پر کنید .

یه چندتایه دیگه مثل همین روشی که گفته شد بسازید .

حالا به پنل Channel برید و سپس Create new channel را بزنید .

سپس با ابزار Eliptical marquee tool یه بیضی ایجاد کرده و سفیدی هایی در آن ایجاد کنید البته خطی باشه ( میتونید با ابزار Brush این کار را بکنید ) سپس به Fiter > Distort > Zigzag  برید و به دلخواه تنظیمش کنید .

( اینم بگم که در یه کتابیکه البته به زبان اصلی بود از همین روش برای ایجاد قطرات آبی که بر روی موزاییک افتاده بود استفاده کرده بود )

حالا Ctrl را نگه داشته و بر روی لایهAlpha 2  کلیک کنید . سپس به پنل Layer برگردید . حالا یه لایه جدید ایجاد کرده و اونو با رنگ سفید پر کنید .

حالا با ابزارPen tool  یه سایه دیگه مثل شکل زیر ایجاد کنید . ( عین روشهای گفته شده )

حالا ابزار  Brushرا انتخاب و سایز 1 را برایش انتخاب کنید و رنگForeground  را سفید قرار بدید . الان نمیخواد کاری بکنید .

دوباره ابزار Pen tool را انتخاب سپس بر روی شکلتون راست کلیک کرده و  Stroke pathرا انتخاب و سپس Brush را انتخاب کرده و Ok  را بزنید .

حالا مثل روشهای قبلی میتونید شکلی مثل شکل زیر داشته باشید .

سپس مثل مراحل قبل به اون حالت شیشه ای بدید .

 

دوباره مثل روشهای پیشین خوشگلش کنید .

اینم شکل نهایی :

امیدوارم لذت برده باشید .

hamid ir

 
   

به اشتراک بگذارید