کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

طراحي لوگوي برنامه Flash

آموزش ساخت لوگوي برنامه فلش

در اين مقاله قصد دارم طريقه ساختن آيکون فلش  و دريم ويور را به شما آموزش دهم. و ديگه نيازي هم به گرفتن Print Screen از اين آيکون ها نيست!

اين آموزش بر مبناي فتوشاپ 8 Cs تهيه شده است كه اميدوارم بتوانيد از اين آموزش هم استفاده لازم را ببريد.

چنانچه سوال و يا مشكلي در رابطه با اين آموزش داريد ميتوانيد در انجمنهاي تخصصي و انجمن مربوط به آموزشهاي فتوشاپ مطرح نماييد.

طرح زير يك نمونه از همين آموزش است . شما پس از پايان اين آموزش ميتوانيد طرحي مانند شكل زير را ايجاد كنيد.

نام آموزش :  آيکون فلش  و دريم ويور

سطح آموزش : متوسط

نويسنده : يوشا آل ايوب

ايميل نويسنده : opsi_cola@yahoo.com

وب سايت نويسنده : http://ypy-design.blogfa.com

به نام خدا

ابتدا يك فايل جديد با اندازه دلخواه و پس زمينه دلخواه ايجاد کنيد. (CTRL+N)

من براي کارم 300 در 300 پيکسل و پس زمينه تيره رو  انتخاب کردم.

سپس يک لايه جديد ايجاد نموده و  کليد Shift را نگه داريد و با استفاده از ابزار Eliptical Marquee Tool يک دايره با اندازه دلخواه بر روي لايه جديدي که ايجاد نموديد رسم کنيد.

رنگ Foreground را به E21F01 تغيير دهيد و سپس کليد Shift+F5 را بزنيد و Foreground Color را انتخاب کنيد.

Menu > Edit > Fill : Color : E21F01

مانند شکل

1
حالا بر روي لايه جديدي که ايجاد نموديد دوبار کليک کنيد تا پنجره مربوط به استايلها باز شود و وارد کزينه Inner Glow شويد و مقادير روبرو را وارد کنيد. 2

طرح شما ميبايست مانند شکل روبرو شده باشد

سپس با استفاده از ابزار Elipse Tool يک دايره کوچک تر با رنگ سفيد بر روي دايره قرمز رسم کنيد و Opacity اين لايه را به 15 درصد تغيير دهيد.

3
 و حالا با استفاده از ابزار PEN TOOL و يا MARQUEE TOOL با سليقه خودتون (و يا همانند شکل) اين لايه را برش کاري کنيد تا براق شود.

همانند شکل

4

و در آخر براي طراحي لوگوي فلش رنگ #235676 را انتخاب کنيد و با استفاده از ابزار PEN TOOL يک F را ترسيم کنيد.

شکل نهايي

بعد از ترسيم F ؛ بر روي همين لايه دوبار کليک کرده تا پنجره مربوط به استايلها باز شود. گزينه Inner Shadow و Inner Glow و Gradient Overlay را انتخاب و مقادير را همانند من وارد کنيد.

5
پايان کار

طرح روبرو يك نمونه از همين آموزش است . شما پس از پايان اين آموزش طرحي مانند روبرو را خواهيد داشت.

موفق و پيروز باشيد

به اشتراک بگذارید