چه تفاوت هایی میان vps اختصاصی ایرانی و خارجی وجود دارد؟

چه تفاوت هایی میان vps اختصاصی ایرانی و خارجی وجود دارد؟
منظور از vps همان سرورهای مجازی هستند که به صورت بخشی از سرورهای اختصاصی در حال فعالیت می باشد. اگر بخواهیم این موضوع را ساده تر توضیح دهیم باید بگوییم که سرورهای اختصاصی به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود که هر کدام از این قسمت ها خود یک سرور مجازی نامیده می شوند. بر روی هر کدام از این سرورهای مجازی یک سری تنظیمات پیش فرض قرارداده شده است که همین امر سبب می شود که این سرور ها قسمت هایی از پهنای باند را پوشش دهند.
سایت ترجمه رایت می
سفارش آنلاین ترجمه مقالات و متون تخصصی با خیال راحت
دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
جای بروشور دیواری
خرید جای بروشور دیواری و رومیزی
افزونه های سئو وردپرس
بهترین افزونه های سئو وردپرس به صورت کاملا فارسی
بلیط تهران کیش
خرید بلیط هواپیما تهران کیش آس چارتر
بلیط مشهد تهران
خرید بلیط هواپیما مشهد تهران
بلیط هواپیما خارجی
خرید بلیط هواپیما خارجی
بلیط تهران بندرعباس
خرید بلیط هواپیما تهران بندرعباس آس چارتر
هاست ایمیل
خرید ایمیل | لایسنس اسمارترمیل
خودتان را اینجا معرفی کنید

سرور ایرانی چیست؟

توجه داشته باشید که در مجموع سرور ها را می توان به نوع سرور ایرانی و خارجی تقسیم بندی کرد. منظور از سرور ایرانی سروری است که مرکز آن در داخل کشور قرار دارد یعنی اینترنتی که در این سرور ها در اختیار کاربر قرار گرفته می شود، در داخل ایران تامین می شود. مسئله ای که سرورهای ایرانی را از سرورهای خارجی متمایز می کند، محدوده جغرافیایی سرور اصلی و نیز مکان تامین اینترنت آن خواهد بود.

سرورهای خارجی

همانطور که در تعریف سرورهای ایرانی گفتیم، معیار تمایز سرورهای ایرانی و خارجی بر اساس محدوده جغرافیایی تعیین می شود بنابراین در تعریف سرور خارجی می توانیم بگوییم که مرکز اصلی پوشش دهی سرور در خارج از کشور قرار دارد و همچنین اینترنت سرور نیز در خارج از کشور تامین می شود. چندین سرور خارجی وجود دارند که سایت های ایرانی را پوشش دهی می کنند.

تفاوت های سرور ایرانی و خارجی از لحاظ سرعت

طبیعی است که در داخل ایران سایت هایی که یک سرور ایرانی آن را پوشش می دهد سرعت بیشتری داشته باشد و دلیل این امر نیز همان نزدیکی محدوده جغرافیایی مرکز سرور و نیز مرورگر کاربر است. معمولا مراکز و سایت هایی مهمی همچون بانک و دانشگاه که در ایران فعالیت دارند به منظور بهره مندی از سرعت بالای سرورهای ایرانی تمایل دارند که از این سرور ها استفاده کنند.

بررسی تفاوت های vps داخلی و خارجی در زمینه هزینه ای

اگر بخواهیم تفاوت های سرور ایرانی و خارجی را از لحاظ هزینه ای بررسی کنیم باید بگوییم که سرور های داخلی هزینه پایین تری را برای کاربر در پی دارد. با توجه به اینکه سرور هایی که از خارج تامین می شود، با استفاده از ارزهای رایج معامله می شوند، هزینه بیشتری را برای کاربر در پی خواهد داشت؛ بنابراین اگر هزینه برایتان اهمیت دارد بهتر است که به سراغ سرور ایرانی بروید.

بررسی پایداری اینترنتی در دو vps ایرانی و خارجی

ارتباط بین سایت های سرویس دهنده مهم مانند گوگل با سرور اصلی بسیار مهم است چرا که این سایت ها کاربران زیادی را به دنبال خود دارد و وجود هرگونه ضعف سرعت در ارتباط دردسر ساز می شود. به منظور پیشگیری از این مشکل بهتر است از سرور های خارجی استفاده شود اما چرا؟ به دلیل اینکه سرورهای خارجی دارای اینترنت پایدارتری نسب به سرورهای داخلی هستند، سرعت ارتباط میان طرفین افزایش می یابد.
از دیگر مزایای vps خارجی نسبت به نوع ایرانی آن، نداشتن هیچ فیلتر و محدودیتی در ارتباط با کاربر است؛ همچنین سرعت بار گذاری سایت از طریق سرور های خارجی از دیگر مزایای برتری vps خارجی در برابر ایرانی است.

پهنای باند سرورها

برخی از سایت ها با توجه فعالیتی که دارند نیاز به پهنای باند گسترده با سرعت بسیار بالا دارند که پیشنهاد ما به این سایت ها استفاده از سرور های خارجی است. پهنای باندی که در وی پی اس های خارجی در اختیار سایت قرار می گیرد بسیار قدرتمند تر از نسخه داخلی آن خواهد بود. وسعت پهنای باند سرور های خارجی باعث می شود که بهترین خدمات دهی به کاربر انجام شود و حتی استفاده کاربران خارجی از سایت های ایرانی را نیز راحت تر می کند.

مشکل در اتصال برخی از سایت

همانطور که می دانید کشور ایران تحت برخی از تحریم ها قرار دارد و همین موضوع سبب می شود که اتصال برخی از سایت های ایرانی به سرور های خارجی با محدودیت روبه رو شود.

قابلیت انتخاب هر کدام از سرور های داخلی و خارجی

توجه داشته باشید که تفاوت چندانی در استفاده از هر کدام از سرورهای داخلی و خارجی وجود ندارد چرا که همه این سرورها کار انتقال داده را به وسیله اینترنت بر عهده دارند؛ بنابراین با وجود اینکه گاهی سرعت و کیفیت انتقال داده در یکی از این سرورها بر دیگری برتری دارد اما در مجموع کاربرد هر دوی آن یکی است.
فراموش نکنید که هر چند سرور های داخلی و خارجی یک وظیفه را بر عهده دارند اما هر کدام از آن ها یک سری قواعد و قانون های مربوط به خود را دارند که کاربر ملزم به اجرای آن ها خواهد بود. معمولا قوانین حاکم بر سرورهای خارجی محکم تر از قوانین تعیین شده به وسیله سرور های داخلی است.

کیفیت سرور

پردازش داده ای که توسط سرور ها انجام می گیرد معمولا با سرعت و کیفیت متفاوتی به کاربر تحویل داده می شود که به طور طبیعی سرعت بالای هر کدام از پردازش ها، رضایت کاربر را در پی خواهد داشت. در مقایسه vps های خارجی و ایرانی می توان گفت که نوع خارجی آن دارای کیفیت بالاتر و نیز سرعت بهتر است.

خرید سرورهای مجازی از هاستیدا

برای خرید بهترین سرور ها با بالاترین سرعت می توانید به وبسایت Hostida.com مراجعه نمایید. با خرید از این سایت در واقع شما سیستم مجازی با بالاترین سرعت را در اختیار می گیرید که با استفاده از پلنی که در اختیارتان قرار می گیرد می توان به طور کامل جزئیات کار را خودتان کنترل و مدیریت کنید. از دیگر ویژگی های هاستیدا می توان گفت که: خرید سرور اختصاصی ایران این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که با بالاترین سرعت و پایین‌ترین پینگ تایم، سایت، اپلیکیشن و سرویس‌های خود را در اختیار کاربرانتان قرار دهید.
 

مجید علوی زاده فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۷ با طراحی گرافیک شروع کرد، طراحی وب را از سال ۱۳۸۰ و برنامه نویسی وب را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و در همان سال وب سایت مجید آنلاین را تاسیس کرد. هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.

نظرات و سوالات کاربران

ارسال پاسخ صبا سرپوش
صبا سرپوش
چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۵۷
دیگه با این وضعی که برای اینترنت داره پیش میاد خرید سرور خارجی عقلانی نیست چون هر لحظه ممکنه دسترسیتون به سرور قطع بشه. پس اگر اطلاعاتی روی یک سرور خارجی دارید حتما روی یک سرور داخل ایران منتقل کنید تا براتون مشکلی پیش نیاد