کاربر گرامی، محتوای این صفحه از سایت قدیمی مجیدآنلاین در این بخش قرار گرفته شده است، از این رو ممکن است مشکلاتی در این صفحه وجود داشته باشد.
از شما تقاضا می‌کنیم، مشکلات این صفحه را با ارسال لینک مقاله از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید.

نوشته پيكسلي

 

 

 

Pixelate

در اين آموزش با انجام چند مرحله بسيار ساده ميتوانيد يك اثر هنري جالب و جذابي را ايجاد كنيد.

سطح اين آموزش مقدماتي است كه تمامي كاربران نرم افزار فتوشاپ ميتوانند به راحتي آنرا ايجاد نمايند.

اين آموزش ار فتوشاپ 5 به بالا قابل اجراست.

تمام مقاديري كه در اينجا ذكر شده اند همه پيشنهادي ميباشند و شما ميتوانيد آنها را با توجه به نياز خود تغيير دهيد.

 

 

 

طرح شما پس از پايان شبيه طرح زير خواهد شد.

 

 

 

 

 
 

طبق معمول يك فايل جديد ايجاد نماييد اندازه آن بستگي به طرح شما دارد من براي طرح خودم انداره 450 در 119 پيكسل را انتخاب كردم. Foreground Color را برابر A9570B و Background Color را برابر E9901C قرار دهيد.

حالا از منوي Filter گزينه Render را و پس از آن Clouds را انتخاب كنيد.

حالا متن خود را تايپ كنيد. رنگ آنرا برابر FFFFFF يعني سفيد قرار دهيد.

سپس بر روي لايه متن خودتان كليك كنيد و آنرا بر روي كليد Create a new Layer بكشيد و رها كنيد تا يك لايه ديگر از همان لايه متن شما ايجاد شود. پس از اين كار لايه اي كه ايجاد شد را به زير لايه متن اصلي خود ببريد.

سپس لايه اي كه جديد ايجاد كرديد (لايه كپي) را انتخاب نماييد و سپس به منوي Filter برويد و سپس گزينه Blur و بعد Gaussian Blur را انتخاب كنيد و مقدار 3.9 را براي مقدار Radius آن وارد كنيد.

حالا دوباره به منوي Filter برويد و سپس گزينه Pixelate و بعد Mosaic را انتخاب كنيد. مقدار Cell Size را برابر 12 قرار دهيد.

حالا براي اينكه كمي طرح ما واضح تر و زيبا تر شود كمي بايد طرحمان را Sharp كنيم . براي اين كار از منوي Filter و بعد Sharpen گزينه Sharpen را انتخاب كنيد. اين كار را دوبار انجام دهيد.

حالا براي اينكه طرح ما تكميل شود كافي است بر روي لايه متن اصلي خود افكت Drop Shadow را اعمال نماييد. كه براي اينكار ميتوانيد دوبار بر روي لايه كليك كنيد و بعد در پنجره اي كه باز ميشود مقدار سايه دلخواه خود را وارد كنيد.

 

حالا طرح ما كامل شد كافي است با نياز خود آنرا تزيين كنيد (;

 
 
 

به اشتراک بگذارید