۵ قانون اساسی برای انتخاب نام و لوگوی مناسب

۵ قانون اساسی برای انتخاب نام و لوگوی مناسب
بسیاری از صاحبان کسب و کار یا برندها از اهمیت انتخاب نام و لوگوی مناسب غافل اند. امروز در مورد چند قانون اساسی برای انتخاب و لوگوی مناسب برای کسب و کار یا برند شما بوسیله نمونه لوگو های معروف در دنیا صحبت می کنیم.
سایت ترجمه رایت می
سفارش آنلاین ترجمه مقالات و متون تخصصی با خیال راحت
تور مشهد
تور مشهد، همه روزه از تمام شهرهای ایران.
دارالترجمه رسمی
دارالترجمه رسمی پارسیس شامل خدمات ترجمه رسمی و تخصصی در بیش از 60 زبان زنده دنیا
آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
ازمون ایین نامه رانندگی
آزمون شبیه سازی شده آیین نامه رانندگی
عمان۷۷۷
مجله گردشگری عمان۷۷۷-تور عمان-هتل‌های عمان-جاهای دیدنی و جاذبه‌های گردشگری عمان
خرید فالوور کلاب هاوس
خرید فالوور کلاب هاوس ، افزایش فالوور کلاب هاوس، دعوت نامه رایگان کلاب هاوس و پنل خدمات کلاب هاوس در سایت فالوده
نمایندگی کانن
فروش ویژه دوربین های کانن و همچنین لوازم جانبی در نمایندگی کانن
آگهی ساختمانی
ارائه خدمات رپورتاژ آگهی و آگهی های رایگان و ویژه
خرید فالوور اینستاگرام
با سرویس‌های ما زودتر از آنچه فکرش را کنید در اینستاگرام خودی نشان دهید!
شامپو شستشوی چشم آرگوسول
شامپو شستشوی چشم آرگوسول، برای شستن روزانه پلک و مژه و درمان بیماری‌‌های چشم
خودتان را اینجا معرفی کنید


دلیل غافل بودن صاحبان کسب و کار یا برند از نام و لوگوی محصول خود این تصور غلط قدیمی است که می گوید: آنچه از نظر مشتریان اهمیت دارد، خود محصول است و ارزش‌های پیشنهادی آن محصول که در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که پرچم دار این تصور قدیمی زیراکس بود. زیراکس، نخستین تکثیرکننده‌ی اوراق ساده بود. این ایده فوق العاده، نام تجاری معتبر و نیرومند آن را در اذهان تثبیت کرد. اما در حال حاضر تمامی ماشین‌های تکثیر کننده همانند زیراکس عمل می‌کنند و تفاوت آن ها در کاراریی آن‌ها نیست بلکه در نام آن‌هاست!

۵ قانون اساسی برای انتخاب نام و لوگوی مناسب

متفاوت از رقبایتان باشید

قبل از شروع کسب و کارتان و انتخاب نام، حتما قوی‌ترین رقبایتان را بشناسید. بزرگترین اشتباهی که می‌توانید در مراحل انتخاب نام، طراحی لوگو و هویت برند خود مرتکب شوید، تقلید از رقبایتان است! باید حتما متمایز از رقبایتان باشید. به برند و نمونه لوگو لکسوس کمی دقت کنید. لکسوس یک نام متفاوت بی معنی است اما پرفروش‌ترین اتوموبیل آمریکاست حتی بیشتر از بنز و BMW!

تجانس آوایی، یک اصل ساده و مهم

برندهای تجاری که در نام آن‌ها برخی حروف تکرار می‌شوند و نیز دو یا چند آوای شبیه به هم تولید می کنند از قدرت فوق العاده‌ ای برای به ثبت در ذهن مخاطب برخوردار هستند. برای این که بهتر این موضوع را درک کنید به لیست برندهای خارجی و داخلی زیر نگاه کنید:
  • مزمز
  • دامداران
  • کوکالا
  • کیت کت
  • ولوو
جالب است بدانید که اولین کلماتی که کودکان یاد می گیرند و به آسانی به خاطر می سپارند کلماتی مثل مامان، بابا، لولو و ... است.

نام و محصولتان باید با هم مرتبط باشند.

امروزه با افزایش روزانه تبلیغات در رسانه و افزایش قیمت تبلیغات، بهترین کار این است که در هنگام انتخاب نام برند خود حتما نامی را انتخاب کنید که فعالیت و هویت برند را به دوش بکشد. شرکت‌های بزرگی در دنیا مانند Clear (تولید کننده انواع شامپو)، Microsoft (بزرگترین شرکت تولید کننده نرم افزارهای کاربردی در دنیا) و ... از این ترفند برای انتخاب نام خود استفاده کرده اند.

کوتاه و ساده

هرچه نام کوتاه تر باشد در ذهن بهتر به خاطر سپرده می‌شود. بعضی اوقات ممکن است نام کوتاه هم نباشد اما به راحتی به خاطر سپرده شود. برای این که مفهوم سادگی را به نام یک برند تجاری اتلاق کنید باید از نوع حروف کم تری در آن استفاده کنید.

نام تجاری تان باید به راحتی خوانده شود

یک سوال قدیمی که در دبستان پرسیده می‌شد این است که این کلمه چند بخش دارد؟ این سوال مهم در انتخاب نام تجاری به شدت مهم است. نام های خوب و ماندگار به راحتی هجی می شوند و بخش بندی کم‌تری دارند. نمونه موفق داخلی این ترفند سن ایچ است که دو بخش دارد و نمونه ناموفق آن داروسازی فارابی است که 8 بخش دارد!

بهترین نمونه لوگو، گوگل!

گوگل بهترین نمونه لوگو مد نظر ماست چرا که متمایز از رقبایش مانند یاهو عمل کرد، از تجانس استفاده گرد ( حرف g)، ساده و کوتاه است و همچنین به راحتی خوانده می‌شود به همین علت کسی را نمی توانید پیدا کنید اسم این برند تجاری را نشنیده باشد!

انجمنهای مجیدآنلاین از زمستان ۱۳۸۱ راه‌اندازی شده است که بستری برای آموزش و رفع مشکلات کاربران در زمینه هنرهای دیجیتال می‌باشد. مقالات مفیدی که در انجمنهای مجیدآنلاین منتشر می‌شوند توسط این نویسنده در سایت قرار می‌گیرند.

نظرات و سوالات کاربران

هنوز دیدگاه و یا سوالی ارسال نشده است.
هم اکنون شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.